پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

نامه طنز حسن باقری به خواهرش

تفنگ را هم که دیگر نگو؛ هر کس ببیند خواهد گفت پلاستیکی است و لوله و فلان ندارد؛‌ اما غافل از اینکه اسلحه‌ای است بسیار مهم و سالم که حتی آمریکایی‌ هم هست و برای اینکه کسی نترسد بقیه‌اش را پنهان ساختیم و همین مقدار را هویدا پسندیدیم.

«آخرین روزهای زمستان» تکرار می‌شود

مدیر شبکه یک سیما از تکرار مجموعه مستند «آخرین روزهای زمستان» هم‌زمان با سالگرد شهادت شهید باقری خبر داد.

جای خالی حسن باقری‌ها در جنگ اقتصادی کنونی

اما حکایت امروز، حکایت نبود باقری‌هاست. چرا ؟ به دلایل روشن و متعدد. خبر بررسی طرح شکل‌گیری قرارگاه فراقوه‌ای اقتصادی برای مقابله با آثار تحریم، چند روزی است که شنیده می‌شود. در این طرح گویا قرار است تمام قوا حضور داشته باشند و برای مقابله با تحریم تدبیر نمایند.

گزارش تصویری: تقدیر از عوامل «آخرین روزهای زمستان»

عصر پنج شنبه، جلسه تقدیر از عوامل سریال مستند آخرین روزهای زمستان روایت محمد حسین مهدویان از شهید سرلشگر باقری، در دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد.

نقد«آخرین روزهای زمستان» با حضور فراستی

مجموعه «آخرین روزهای زمستان» به کارگردانی محمدحسین مهدیان روایت زندگی شهید حسن باقری است. تاکنون ۵ قسمت از این مجموعه ۱۰ قسمتی از شبکه اول سیما پخش شده است.

شاهکاری به یاد حسن باقری و شهید آوینی

سایت سینمای پایه:مهدی نوروزخانی – شاید شنیده باشید شبکه‌ی رادیو تلویزیونی دربار انگلستان -یعنی بنگاه سخن پراکنی «بی بی سی»- به سبب تولیدات انبوه و پرهزینه‌ی مستندی که دارد، در میان مستندسازان و رسانه های بزرگ جهان به عنوان یک معیار و استاندارد مستندسازی تلقی و شناخته می شود و معمولا نسبت کیفیت یک مستند را با تولیدات مستند «بی بی سی» می سنجد.

فیلم: اخراج شهید حسن باقری از دانشگاه

شهید باقری در سال ۵۴ در رشته دامپروری دانشگاه ارومیه پذیرفته می‌شود به علت فعالیت‌های سیاسی پس از مدتی از دانشگاه اخراج می‌گردد.فیلم زیر گوشه‌ای از مستند مذکور است که با ذکر خاطره‌ای از بردار شهید به اخراج او از دانشگاه می‌پردازد.

«آخرین‌روزهای زمستان»برای شهیدحسن باقری

مجموعه مستند «آخرین روزهای زمستان» با محوریت زندگی شهید حسن باقری از ۴ مهر روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

تندیس شهید «حسن باقری» به نخبگان عرصه دفاعی اهدا می‌شود

در سالروز شهادت شهيد حسن باقری، تنديسی با عنوان اين شهيد به كسانيكه در عرصه دفاعی (نظامی، امنيتی و فرهنگی) تلاش‌های عالمانه مبتنی بر انديشه‌ورزی بومی و آموزه‌های اسلامی و تجربه ارزشمند سه دهه گذشته داشته‌اند، اهدا خواهد شد.

جمع‌آوری ۴۰ هزار سند مربوط به شهید باقری

مدیر مؤسسه شهید حسن باقری با بیان اینکه ۴۰ هزار سند مربوط به شهید باقری جمع‌آوری شده است، گفت: مجموعه ۱۵ شهید اطلاعات گردآوری می‌شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.