خون شهدا سبب پیدایش بیداری اسلامی شد

رئیس شورای مرکزی قرارگاه عمار گفت: خون شهدا منشأ پیدایش بیداری اسلامی و قوت گرفتن مقاومت حماس و حزب‌الله شده است.

«عُجب در عبادت» به روایت شهید دستغیب

شهید دستغیب می‌گفت: عُجب در عبادت آن است که شخص، عبادتی را که انجام داده از جانب خویش ببیند نه از توفیق خداوند، پس خود را به سبب انجام آن، بزرگ می‌بیند و به آن عبادت، دلشاد است.

گزارش تصویری: آرامگاه شهید محراب آیت‌الله دستغیب

آیت‌الله سیدعبدالحسین دستغیب روز جمعه بیستم آذر ماه ۱۳۶۰ مطابق با ۱۴۰۲ ه.ق به هنگام عزیمت به نماز جمعه به شهادت رسید و آرامگاه آن عالم جلیل القدر و شهید بزرگوار جنب مرقد مطهر سیـد میر احمدابن موسی الکاظم(ع) قرار دارد.

کتاب‌های شهید دستغیب هنوز خواندنی است

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی فارس گفت: آیت‌الله شهید عبدالحسین دستغیب کتاب‌های متعددی را در حوزه‌های اخلاقی و اجتماعی به رشته تحریر درآورده که در عین گذر زمان جاذبه خود را از دست نداده است.

شهید دستغیب: کسی که مخالف نایب امام زمان باشد مخالف امام زمان خواهد شد

هر کس بگوید من امام زمان(عج) را قبول دارم، ولی امام امت را قبول ندارم، دروغ می‌گوید، بدانید امام زمان را هم قبول ندارد. اگر امام زمان هم می‌آمد اطاعت او را نمی‌کرد. این یک اعتراف کذب زبانی است، دروغ می‌گوید

جمله معروف «بی‏عشق خمینی نتوان عاشق مهدی (ع) شد» از کیست؟

شهید دستغیب نمونه‏ای کامل از ولایت‏پذیری بود و علاقه عجیبی به حضرت امام رحمت‌الله علیه داشت. جمله معروف «بی‏عشق خمینی نتوان عاشق مهدی (ع) شد» از سخنان این شهید عزیز می‏باشد. در سخنان خود، عارفانه می‏فرمود: «مَنْ اَطاعَ الخُمینی فَقَدْ أطاعَ اللّه‏؛ هر کس از خمینی رحمه‏الله پیروی کند، از خدا پیروی کرده است.»

توصیه‌هایی اخلاقی از شهید دستغیب

یكی از علمای نجف لطیفه‏ای جالب می‏فرمود – من تجربه كرده‏ام – عبایم وقتی كهنه است‏ خادم من است، هر وقت عبای نو در بر می‏كنم به عكس می‏شود، من می‏شوم خادم عبایم .

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.