پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

آلمان برنده جنگ سوریه است

کشورهای زیادی در جنگ بوسنی به کمک مسلمانان بوسنی آمدند اما قطعاً مؤثرترین آن‌ها ایران بود. حجم کمکهای ارسالی از ایران به بوسنی آن‌قدر زیاد بود که در پایان جنگ علی عزت بگوویچ رییس‌جمهور بوسنی هم گفت «اگر کمک های ایران نبود مردم بوسنی از مهلکه صرب ها جان سالم به در نمی بردند.» اما سؤال اینجاست که چه شد که بعد از جنگ مردم بوسنی کمک‌های ایران را فراموش کردند.

لیست شهدای ۷۲ تن به روایت یک شهید

شهید رسول حیدری به واسطه ماموریتی که داشت بعد از انفجار ۷ تیر سال ۶۰ خود را به دفتر حزب جمهوری رساند. دل نوشته ها و اسامی شهدا به روایت شهید رسول حیدری در ادامه آمده است.

كتاب «ر» رونمایی می‌شود

كتاب «ر» كه زندگی شهید رسول حیدری را به تصویر كشیده است، با حضور چهره‌های سرشناس فرهنگی و سیاسی كشور، سه‌شنبه 19 خرداد رونمایی می‌شود.

با شهادتم خیلی‌ها می‌گویند به‌خاطر پول رفت

مردم را جمع کرده بودند تا با فانوس در اتاقک نور کافی فراهم کنند برای این که بشود تیر را بیرون آورد. بدون بیهوشی این کار را کردند. رسول از درد دادش درآمده بود اما بعد از آن کسی یادش نیست رسول از این اتفاق به کسی آه و ناله‌ای کرده باشد. فقط به شوخی و خنده می‌گفت: «جایی را که جز مادرم ندیده بود، همه‌ی عرب‌ها فانوس به دست دیدند.»

«ر» روایتی از زندگی شهید رسول

کتاب «ر» که حاصل بیش از چهارسال تحقیق و نگارش نویسنده است، روایت مردی است که توان نشستن نداشت، توان یکجا نشستن نداشت. درد دیگران، درد خودش بود، نمی‌توانست جای خالی خودش را جایی که باید باشد، تحمل کند؛ کنار مردمی از جنس خودش با زبان و فرهنگی متفاوت.

در تشییع فاطمه کجا بودیم؟

دیروز بر حسب وظیفه اسلامی و انسانی وارد قضیه بوسنی شدیم. شهید و مجروح دادیم و آنگاه که لازم شد بازسازی وکار فرهنگی کردیم.به بیانی آن روز بذرمودت و اخوت در کشتزار حاصلخیز ملتی کاشتیم که قدر شناس و ممنون‌اند واین قدر شناسی را نشان داده‌اند. اما امروز تداوم در مسیر رفته وهمدردی و همراهی با ملتی که ما را از خود می دانند واجب است.

بازدید وزیر ارشاد از یادمان شهید ایرانی در بوسنی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر خود به بوسنی و هرزگوین در محل یادبود شهید رسول حیدری و محمد حسین نواب حاضر شد و ضمن قرائت فاتحه پیگیر روند بازسازی این یادبود گردید.

یادمان شهید ایرانی در بوسنی در معرض تخریب

به دلیل احداث رمپ جدید اتوبان شمالی سارایوو، یادمان شهید رسول در مسیر تخریب قرار گرفته است و مسئولین بوسنیایی به احترام این شهید منتظر اقدام دوستداران این شهید می‌باشند.

گزارش تصویری: زوج‌ افتخار ایرانی در بوسنی

اگر از سارایوو به سمت شمال در مرکز بوسنی و در مسیر شهر «کاکانی» و همچنین از سارایوو به سمت جنوب به مقصد شهر تاریخی و توریستی «موستار» حرکت کنیم باز به دو نماد ایرانی برخورد میکنیم که هم نشان زهد و تقوا و هم نشان دلاوری و سرداری ایرانیان را با خود دارند. این بار در مرکز و جنوب کشور بوسنی و هرزگوین.

گزارش تصویری: از بوسنی تا میانمار

و اما درد ما درد اسلام است، درد مظلوميت حسين (ع) در کربلاست، درد نامردي هاي روا داشته درحق مولايمان علي (ع) است، درد ما درد اسارت جانکاه ميليون ها مسلمان است، درد ما درد دوري ازحق است…

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.