کتاب شهید صدر؛ نوشته یک مرجع تقلید

کتاب «شهید صدر» نوشته آیت الله سید کاظم حسینی حائری از مراجع تقلید با ترجمه و تحقیق دکتر سید مهدی نوری کیذقانی (عضو هیأت علمی دانشگاه حکیم سبزواری) و زینب آذربو از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.

آیت‌الله صدر از 36 سالگی اجازه اجتهاد داشت

شاگرد آیت‌الله سیدمحمدباقر صدر گفت: آقا می‌گفت برای کتاب‌هایش زحمت زیادی نکشیده‌ است، هرگاه شروع به نوشتن می‌کند آن قدر قلمش روان است که بدون زحمت کتاب را تمام می‌کند!

جعفر صدر جانشین مقتدی صدر شد

منابع عراقی روز یکشنبه از تعیین جعفر صدر به عنوان جانشین مقتدا صدر برای رهبری سیاسی جریان وابسته به خاندان صدر خبر دادند.

مقتدی صدر در میانه راه سیاست

ˈمقتدی صدرˈ رهبر جریان سیاسی نظامی که به همین نام معروف است، سه شنبه این هفته در پی اعلام چند روز قبلش مبنی بر کناره گیری از سیاست، در یک کنفرانس خبری به دولت نوری المالکی به شدت حمله کرد.

«مقتدا صدر» دلایل کناره‌گیری را اعلام کرد

رهبر جریان صدر با انتقاد از عملکرد دولت عراق گفت که سیاست بابی برای ظلم و تکروی و تجاوز شده است و پول چشمهای مقامات مسئول در دولت مالکی را کور کرده است. ترور‌ها در عراق غوغا می‌کنند و دولت اهمال می‌کند.

«مقتدا صدر» از سیاست کناره‌گیری نمود

مقتدا صدر این تصمیم را برای حفظ آبروی خاندان صدر به ویژه دو شهید این خاندان و دور ماندن اسم آنها از هرگونه اتهام فسادی که تاکنون روی داده یا احتمال دارد در آینده تحت عنوان این دفاتر در داخل و خارج عراق صورت گیرد، گرفته است.

نشست«صدور فرهنگی انقلاب اسلامی»برگزار می‌شود

نشست «صدور فرهنگی انقلاب اسلامی» با نگاه ویژه به آراء و اندیشه شهیدان صدر و مطهری در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار می‌شود.

امام خمینی(ره) او را مغز متفکر شیعه لقب داد

آیت‌الله سیدمحمدباقر صدر این بار می‌دانست که دیگر به خانه باز نخواهد گشت، چون وقتی رئیس سازمان امنیت نجف گفت: «آماده باشید به بغداد برویم!» به آرامی گفت: من خیلی وقت است که آماده شهادتم!

تفاوت نگاه اسلام و غرب به سرمایه چیست؟

در نگاه اسلامی مسائلی وجود دارد که با توجه به آن موجب محدودیت و هدایت سرمایه می‌شود و بسیاری از این مسائل در نگاه سرمایه‌داری وجود ندارد. به عبارت دیگر تفاوت نگاه اسلام و سرمایه‌داری در این است که نظام سرمایه‌داری به سرمایه اصالت می‌دهد و آن را آزاد می‌گذارد اما نظام اسلامی با کنترل و محدودیت سرمایه، آن را در جهت اهداف خود به کار می‌برد.

بازتاب آراء شهید صدر در قانون اساسی‏/ نمودار ساختار فقه از دیدگاه ایشان

آیه اللّه شهید سید محمد باقر صدر نیز در زمره افرادی است که تاثیر آراء و اندیشه سیاسی‌اش بر قانون اساسی جمهوری اسلامی انکارناپذیر است. دامنه این اثرپذیری تا آنجا است که برخی شهید صدر را پدرخوانده ناشناخته قانون اساسی جمهوری ایران می‌‏دانند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.