«عباس بابایی» و بابای مدرسه

عباس هنوز ایستاده است. در همه جای هویت این شهر جاری است. هر روز با اتومبیل‌هایمان در خیابان تندیسش را دوره می‌کنیم و سر در دنیای مجازیِ خودمان غافل از حقیقتی به نام شهید عباس بابایی چسبیده‌ایم به روزمرگی‌های ملال‌آور دنیای مدرن، بدون درک درستی از حقیقت حیات.

۲۷ آبان؛ تشییع پیکر مادر شهید عباس بابایی

مراسم تشییع پیکر مطهر «فاطمه خوئینی» مادر سرلشکر خلبان شهید عباس بابایی با حضور عموم مردم شهید پرور قزوین سه شنبه 27 آبان ماه93 ساعت 10 صبح آغاز خواهد شد و پیکر آن مرحومه از امامزاده سید اسماعیل(ع) قزوین به سمت امامزاده حسین(ع) قزوین تشییع و در قطعه خانواده معظم شهدا و ایثارگران به خاک سپرده خواهد شد.

عکس: خلبان بیل به دست

هنوز هم خیلی ها «عباس» را نشناخته اند. گاهی وقت ها می شد که با همان لباس نظامی بیل به دست بگیرد و سراغی از روستائیان حوالی تهران بگیرد. کسی که در تصویر لباس نظامی پوشیده؛ سرلشگر شهید خلبان عباس بابایی است که در جمع روستائیان شرق منطقه 13 تهران در حال کشاورزی است!

شهید بابایی به روایت رهبر انقلاب

وقتی بنی‌صدر فرمانده بود، کار مشکل‌تر بود. افرادی بودند که دل صافی نداشتند و ناسازگاری و اذیت می‌کردند؛ حرف می‌زدند، اما کار نمی‌کردند؛ اما او توانست همان‌ها را هم جذب کند.

دژبانی که شهید بابایی را به فرودگاه راه نداد

شهید بابایی از خلبانان متبحری بود که علاوه بر تبحر، ایمان و دیانت مثال زدنی داشت. تواضع، شجاعت و پشتکار او نیز همواره در تاریخ دفاع مقدس جاودانه مانده است. آنچه پیش روی شماست خاطراتی زیبا از یکی از همرزمان آن فرمانده شهید که بسیار شیرین می‌باشد

کاش «بابایی» هم سرجوخه رایان بود

بابایی مردی بود که اگر کشته یکی از جنگ های تجاوزکارانه آمریکایی و سربازی با شهرتی بسیار کم تر از این ژنرالی که هست، سازنده حماسه «نجات سرباز رایان» خوب می دانست چگونه او را به تصویر بکشد.

تنها فیلم مستند موجود از حضور «شهید عباس بابایی» در آمریکا نمایش داده می‌شود

جمعه این هفته و با پخش قسمت ششم سریال تلویزیونی «شوق پرواز»، تنها فیلم موجود از حضور عباس بابایی و دوستانش در پایگاه هوایی تگزاس آمریکا نمایش داده می شود.

«پرواز تا بی نهایت»؛ زندگی سردار شهید عباس بابایی

این کتاب منحصر به فرد که در بردارنده ی ناب ترین، خاطرات از زندگی شخصی سرلشکر عباس بابایی است، در بردارنده ی مجموعه ی خاطراتی از زندگی شخصی و خانوادگی، خودسازی فردی، مبارزات انقلابی و جهاد در دفاع مقدس و فرماندهی این شهید بزرگوار است.