شهید رجب بیگی

به یاد فاتح لانه جاسوسی آمریکا؛ شهید مهدی رجب بیگی

و این روزها حنجره‌های همچون رجب‌بیگی را می‌طلبد که فریاد بر بیاورند و دنباله‌های داخلی‌شان را آماج نقد قرار دهد.

رجب بیگی؛ اَبَر انسان یا مجاهدِ سالک؟

اگر شهید رجب بیگی را الگوی خود قرار دهیم، خواهیم دید که آن شهید مظهر وحدت «نظر» و «عمل» بود: هم روزنامه نگار بود و اهل قلم و هم جهادگر و رزمنده. هم کار تئوریک می‌کرد (آنچنانکه از مقالاتش بر می‌آید) و هم کار تشکیلاتی (در انجمن اسلامی دانشجویان).همین نکته درباره شهید علم الهدی هم صادق است.

رجب بیگی و علم الهدی به مثابه الگو

با نگاهی به زندگی نامه و وصیت نامه های این شهیدان دانشجو، می توان ابعاد مختلفی از شخصیت، افکار و فعالیت های آنان را دریافت و همین وحدت نظر و عمل مکتبی را به عنوان شاخصه اصلی دانشجوی مسلمان و انقلابی مد نظر قرار داد.

۲۴ ساعت با حکیم‌ترین مادران

کار در افتتاحیه اکران می‌شود و مورد توجه قرار می‌گیرد. کار پربرکتی بود. با خانواده‌های چند تن از شهدا آشنا شدیم و با همه‌شان قرار گذاشتیم که بیشتر به ایشان سر بزنیم. حرف‌های حکیمانه‌ای شنیدیم و در خلال گفته‌هایی که باید برای سینماگران پخش می‌شد برای پرسش‌های خودمان هم پاسخ‌هایی یافتیم.

رجب‌بیگی: از دست رفتن ارزش‌های انسانی بزرگ‌ترین خطر برای انقلاب است

بازگشت مجدد ارزش‌ها و اخلاقیات دوران شاهنشاهی و جایگزینی روش‌های مبتنی بر دروغ و تهمت و افترا به جای اخلاق حسنه بزرگ‌ترین خطری است که انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند. اگر ما بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب خود را ایجاد همین تحول درونی در جهت هدایت جامعه به سمت ارزش‌های انسانی می‌دانیم بایستی بزرگ‌ترین خطر را نیز از دست رفتن همین ارزش‌ها بدانیم.

روایت شهید مهدی رجب‌بیگی از «حزب‌الله تشکل خدایی خلق»

«حزب الله» نمونه جامعه اي است كه در آن حاكميت ارزش هاي خدايي، هر نوع ظلم و زور و استثمارو استعمار و استحمار از بين مي رود و امتي است كه براساس برابري انسان ها در جهت كمال و تعالي سير مي كند و الگويي براي رهايي بشريت از چنگال عوامل بازدارنده انسان از قبيل جهل و فقر و ترس مي باشد.

جزوه: داستان ریاضیات جدید

«داستان ریاضیات جدید» یکی از خواندنی ترین مقالات شهید مهدی رجب بیگی است که به همت تریبون مستضعین در قالب جزوه برای استفاده علاقه مندان آماده شده است.

جزوه: اخلاق سیاسی به روایت شهید رجب‌بیگی

مقاله‌ی «شيطان هاي بزرگي كه از كوچكي ديده نمي شوند- گامي در اخلاق» از جمله خواندنی ترین مقالات این شهید انقلابی به شمار می‌روند. شهید رجب‌بیگی در این مقاله با نقد برخی بی‌اخلاقی‌ها و فضای ماکیاولیستی حاکم بر برخی سیاسیون، همه را به اخلاق فرا می‌خواند.

نرم‌افزار چندرسانه‌ای شهید رجب‌بیگی

نرم افزار چندرسانه ای پیرامون سیره و اندیشه شهید مهدی رجب بیگی که شامل دست‌نوشته‌های وی و مستنداتی از زندگی و فعالیت‌های دانشجویی وی است به همت موسسه نرم افزاری آرمان تهیه و منتشر شد.

كتاب «مي‌رويم تا خط امام باقي بماند» رونمايي شد

در گرامیداشت سی‌امین سالگرد شهادت «مهدی رجب‌بیگی» فاتح لانه جاسوسی و معلم جهادگر کتاب «می‌رویم تا خط امام باقی بماند» با حضور سردار نقدی در مسجد جامع جمهوری تهران رونمایی شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.