زدن ولایت‌فقیه تیپ فتنه‌گران است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در حقیقت فتنه‌گران مدعی سیاسی نبوده و اهداف گوناگونی را دنبال می‌کردند که با این نگاه آمریکا و اسرائیل در رأس فتنه‌گران قرار می‌گیرند.

به عقابی که ز صیاد نترسید سلام

پس از پایان وقت ملاقات، شاه به وزیر دربار گفت: «این سید مثل یک افسر که با سرباز صحبت می‌کند با من صحبت کرد و اصلاً انگار نه انگار شاهی وجود دارد. این چه کسی بود که فرستاده بودی اینجا؟»

مروری بر زندگی و مبارزات رهبر فداییان اسلام

اما سرانجام نواب در منزل سیدحمید ذوالقدر شناسایی و دستگیر شد . محاكمه نواب و فداییان اسلام توسط دادگاه نظامی آغاز شد و سرانجام در تاریخ 25/10/1334 نواب صفوی، سیدمحمد واحدی ، خلیل طهماسبی و مظفر علی ذوالقدر به اعدام محكوم شدند تلاش همسر نواب در نجات جان ایشان به جایی نرسید حتی حضرت امام خمینی (ره) به دیدار آیت‌الله بروجردی رفت تا اقدام نماید ولی در سحرگاه 27/10/1334 نواب صفوی به همراه یارانش با چشمانی باز و در حالی كه اذان می‌گفت تیرباران شد.

قرار بود از سید مجتبا بگویم…

به جز کرایه زیرزمین سید مجتبا هیچ کار دیگری نکردم. جخ آن هم سر خود که نبود، به گفته خودش بود. توی زندان از من خواست… حتا به قاعده کریم هم کمکش نکردم. سر حرف زده‌ام نایستادم، اما کریم سر حرف نزده‌اش ایستاد. کریم عرق‌خور جانش را پای حرفش گذاشت. قبل از شهادت نواب وقتی بچه‌های فداییان اسلام را یکی یکی از بین می‌بردند…

ماجرای نبش قبر شهید نواب صفوی +عکس

فرزند آیت‌الله‌ مرعشی نجفی می‌گوید: مرحوم نواب صفوی را ابتدا در مسگرآباد دفن کردند، ولی عده‌ای آمدند و از ابوی برای نبش قبر و انتقال ایشان به قم کسب تکلیف کردند. مرحوم والد هم اجازه دادند و مجدداً بر او نماز میت خواندند.

وصیت نامه شهید سید مجتبی نواب صفوی

به‌راه او خواستم که دنیا را در برابر حقائق اسلام تسلیم نموده اسلام و مسلمین جهان را از چنگال جهل و شهوت و ظلم نجات داده احکام منور اسلام را اجراء نموده حیات نوینی با نشر اشعه معارف اسلام در پیکر مردگان بشر امروز به یاری او ببخشم و حقیقت حیات انسانیت را جلوه گر سازم و اگر هزار سال هم در این منوال پرچم فداکاری راه خدا و محمد و آل محمد را به یاری ذات اقدسش بدوش ناتوان خویش می‌کشیدم عاقبت مرگ بوده، باید همه اینها مقدمه تحصیل رضای خدا می‌بوده باشد تا برای قلب شفا و نوری و برای آخرت، سرافرازی و سودی داشته باشد و الا هیچ و خدا از اینها همه بی‌نیاز بوده و می باشد

ماجرای ملاقات نواب صفوی با محمد رضا پهلوی

این سید مثل یک افسر که با سرباز صحبت می‌کند با من صحبت کرد و اصلاً انگار نه انگار شاهی وجود دارد. این چه کسی بود که فرستاده بودی اینجا؟

پسر عموجان! اين انگليس‌ها خيلى خطرناكند

خیلى مرد قوى‌اى بود مرحوم نواب، من شنیدم یک وقتى رفته بود اردن گوش ملک حسین را گرفته بود گفته بود پسر عموجان این انگلیسها خیلى خطرناکند، آخر سید است، ملک حسین یعنى سید است، آره گفته بود انگلیسها خیلى خطرناکند پسرعموجان، آدم اینجورى‌اى بود گوش ملک حسین را مى‌گرفت فشار مى‌داد.

فدائیان اسلام؛ وحدت اسلامی، اخوان‌المسلمین و …

در بخشی از اعلامیه تاریخی جمعیت فدائیان اسلام چنین آمده است: «ما کوس بیدار باش رابرای حفظ نوامیس اسلامی و ملل اسلامی می نوازیم و به یاری خدای جهان حدود مسلمین را حراست می کنیم.»… تلاش برای نزدیکی بین مسلمانان و از بین بردن مرزهای تفرقه برانگیز قومی و مذهبی میان مسلمانان و جوامع اسلامی از اصول راهبردی فدائیان اسلام بود. این سازمان خود را ملتزم می دانست که منافع مردم ایران را از منافع سایر ملل جهان اسلام جدا نداند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.