«غواصان» و شهید چمران در یک نگاه

ورزیدگی و آمادگی جسمی بالای غواصان با توجه به شرایط خوزستان و مناطق درگیر شده با عراق که «هور‌» مانند و باتلاقی بود، موجب می‌شد که این عناصر رزمنده بهترین گزینه برای اجرای تاکتیک «بزن در رو» در عملیات‌های آبی – خاکی چریکی به شمار بیایند.

«چمران» قهرمانی زیر سایه روایت‌ها

قهرمانان انقلاب و دفاع مقدس را باید فراتر از روایت ها شناخت چراکه نه از جنس افسانه اند که بتوان لباس داستان بر قامتشان دوخت و نه از جنس نسیان و فراموشی‌اند؛ آن‌ها هستند تا خود روایتگر خود باشند.

امروز از بی‌عملی و سوءمدیریت بیشتر از فشار دشمن رنج می‌بریم

آنتی تز انقلاب اسلامی، فرهنگی است که اصالت را در توسعه اقتصادی و تولید نامتوازن ثروت آن هم به هر قیمت می داند و کشور را مقهور حرکت استکبار جهانی و مجبور به تمکین می پندارد. منطق مجاهدت در نظریه امام در مقابل منطق راحت طلبی و اشرافیت برآمده از نگاه سرمایه داری غرب جدالی تاریخی را رقم زده است که اکنون نیز در جریان است.

تصاویر تشییع پیکر هنرمند عارف در سال 60

“مصطفی چمران” هنرمندی عارف و مجاهد بود که زیبایی‌های آفرینش را دید و با قلم خود به تصویر در آورد و با همان قلم از خدا بود و دیگر هیچ نبود نوشت. او هنرمندی مبارز بود که در صدایش آرامش نهفته بود و دل‌ها را به یاد خدا می‌انداخت.

ورود دفعی درآمد نفت به اقتصاد متوقف شود

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران گفت:برای دستیابی به اقتصاد بدون نفت، باید برنامه اقتصاد را برپایه‌ درآمدهای حاصل از فعالیت‌های اقتصادی مبتنی بر دانش فردی تدوین و در مقابل، جلوی ورود دفعی جریان درآمدهای نفتی را گرفت.

پاسخ فیلم «چ» به کمپین هسته‌ای دولت

توالی چند اتفاق مهم فرهنگی در روزهای اخیر، ظاهرا دارد باعث کنار رفتن بعضی پرده‌ها و شناخت بهتر دولت، مدیران فرهنگی‌ و سیاسی‌ش، اولویت‌هایش و …. می‌شود و خیلی از سوالات و شبهه‌ها را برطرف می‌کند و فضا را روشن‌تر.

مستعدترین استان برای انرژی خورشیدی

عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: خوزستان به دلیل شرایط آب و هوایی که در آن حاکم است، توان استفاده از پانل‌های خورشیدی تولید برق را بیش از استان‌های دیگر دارد.

حضور‌میرکریمی‌با‌دو‌انیمیشن‌در‌جشنوار‌ه‌فیلم‌کوتاه

رضا میرکریمی کارگردان سینمای ایران و از هنرجویان سابق انجمن سینمای جوانان زنجان با دو انیمیشن «عباس» و «مصطفی» در سی و یکمین جشنواره فیلم کوتاه تهران شرکت کرده است.

درباره‌ی «چ» و نسبت آن با سینمای انقلاب

در شرایطی که برخی از مدعیان برای اثبات حقایقی از تاریخ انقلاب، مرتکب آثار ناشیانه‌ای می‌شوند که ده‌ها شبهه‌ی جدید می‌سازند، آیینه‌ی مصفای وجود ابراهیم، تابلویی چنان متوازن و متقارن از قهرمانان انقلاب برپا می‌کند که در عین اشاره به نقایص و کاستی‌ها، چهره‌ی خواستنی انقلاب را آن‌چنان که هست، به نمایش درمی‌آورد.

حاتمی‌کیا: اگر گوش نکنند باز هم سر و صدا راه می‌اندازم + فیلم

قرار نیست که اسکار برای من تعیین تکلیف کند. من حرف خودم را می‌خواهم بزنم. اگر حرف حقی می‌خواهم بزنم باید بزنم حتی اگر بقیه هم ناراحت باشند.