آیا ایران با برجام از ذیل فصل هفتم خارج شده است؟

نه سایه جنگی وجود داشته نه فصل هفتمی بوده که اینان بخواهند آن را از بین ببرند. بقول معروف ببرکاغذی می سازند و آن را شکار می کنند و جشن پایکوبی! حال آنکه اساسا نه ببری بوده و نه شکاری!

نکاتی درباره نشست آتی شورای امنیت به ریاست ترامپ

آمریکا در پی تاثیرگذاری بیشتر بر ایران و تغییر رفتار جمهوری اسلامی در بعد منطقه ای و جهانی، درصدد استفاده از تمامی ظرفیت های داخلی و بین المللی خود است تا فشار بر ایران را به حداکثر برساند و در همین راستا درخواست تشکیل نشست شورای امنیت سازمان ملل را داده است تا پرونده ایران را در اولویت اصلی امنیت بین الملل قرار دهد.

انفعال آمریکا در قبال رزمایش موشکی ایران با تهدید به تضعیف و طرح در شورای امنیت

«سامانتا پاور» نماینده آمریکا در سازمان ملل روز جمعه گفت این کشور مسئله رزمایش موشکی اخیر ایران را در شورای امنیت مطرح خواهد کرد.

برجام باید در مجلس به تصویب برسد

ابراهیم کارخانه با بیان اینکه اگر هر کشوری توافق هسته‌ای را نقض کنند باید به شورای امنیت پاسخگو باشند گفت: برجام مطابق اصول ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی باید به تصویب مجلس برسد.

خشونت های جنسی؛ جنایت جنگی

شورای امنیت سازمان ملل با صدور بیانیه مطبوعاتی،رفتار های خشونت آمیز جنسی بویژه ازدواج های اجباری بعنوان تاکتیک های جنگی درجبهه های عراق و سوریه را جنایت جنگی خواند و محکوم کرد.

تصویب بیانیه شورای امنیت درباره سوریه

شورای امنیت سازمان ملل متحد بیانیه‌ای که خواستار آغاز گفت‌وگوها برای پایان دادن به بحران سوریه است را به اتفاق آراء به تصویب رساند.

همه ابهامات موشکی قطعنامه 2231

وقتی شورای امنیت سازمان ملل قبلا موشک های شهاب 1 و 3 را «قادر به حمل سلاح هسته‌ای» شناسایی کرده است، آیا ممکن است در گزارش‌های بعدی بگوید این موشک‌ها علی رغم قابلیت حمل کلاهک، برای این منظور طراحی نشده‌اند؟!

حضور مردم مذاکرات را به نتیجه رساند

وزیر امور خارجه کشورمان امروز در نشست بررسی توافق هسته‌ای وین گفت: تحریم‌های شورای امینت همیشه به جنگ یا تغییر رژیم منتهی شده است، اما نتوانستند مردم ایران را از حاکمیت جدا کنند.

دلیل اصلی سقوط منافقین در مرصاد چه بود؟

شش روز پس از قبول قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت توسط ایران، نیروهای عراقی توافقات این قطعنامه را زیر پا گذاشته، مجدداً در جنوب و حوالی خرمشهر حمله کردند تا راه نفوذ برای ارتش مجاهدین خلق باز شود.

شواهد تاریخی ظلم‌ شورای امنیت علیه ایران

سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی شواهد تاریخی از برخوردهای دوگانه شورای امنیت سازمان ملل متحد را مورد بررسی قرار داده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.