۱۰ اشکال اساسی قطعنامه ۲۲۳۱ و تبعات آن برای کشور

مکانیزم حل اختلاف موجود و بازگشت خودکار (snap back) قطعنامه‌های قبلی شورای امنیت (بدون امکان وتو توسط روسیه و چین) در صورت ادعا و راضی نشدن هر یک از طرفین
تبعات مهم این موضوع، امکان برگشت تحریم‌ها در هر زمان و در نتیجه عدم امنیت سرمایه‌گذاری و پابرجا ماندن فشار تحریم‌هاست (این بند در واقع لغو تحریم‌های شورای امنیت را به تعلیق آنها تبدیل می‌کند).

واکنش توئیتری ظریف به قطعنامه‎شورای‎امنیت

«انتظار داریم شاهد “تغییرات بنیادین” وعده داده شده در قطعنامه امروز باشیم.»

اولین دبه پس از تصویب قطعنامه 2231

«فرهان حق» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در کنفرانس خبری امروز دوشنبه، خبر پیشین آسوشیتدپرس در خصوص نامه‌نگاری 1+5 و اتحادیه اروپا با دبیرکل سازمان ملل و اعلام موافقت با تمدید 5 ساله دوره بازگشت فوری تحریم‌های ایران را تأیید کرد.

بیانیه ایران پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت

ایران پس از تصویب قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد در تایید برجام بیانیه‌ای صادر کرد . در بیانیه وزارت خارجه اشاره ای به جایگاه نهادهای قانونی داخلی برای تصویب متن برجام نشده است.

قطعنامه شورای امنیت درباره برجام تصویب شد

شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه پیشنهادی آمریکا در خصوص جمع‌بندی مذاکرات ایران و گروه 1+5 را به اتفاق آراء تصویب کرد.

متن کامل پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت در مورد ایران

در متن پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در مورد برجام، جزئیات مهمی از جمله ساز و کار بازگشت فوری تحریم‌ها تشریح شده است.

چرا آمریکا به حفظ تحریم‌های تسلیحاتی نیاز دارد؟

روشن است که باقی ماندن تحریم‌های تسلیحاتی با تمرکز بر برنامه موشکی ایران به‌معنای دست نخورده باقی ماندن ستون فقرات تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران است. هیچ تحریم عمده‌ای در قطعنامه‌های شورای امنیت وجود ندارد که هم‌زمان با برنامه هسته‌ای، به برنامه موشک‌های بالستیک ایران مرتبط نشده باشد.

توافق هسته ای برای آمریکا الزام آور نیست

عضو هیأت علمی دانشکده مطالعات جهان با تاکید بر این که تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران نباید به طراحی که آمریکایی ها در مذاکرات پیگیری می کنند تن دهد، گفت: نباید این تصور غیر واقعی را داشته باشیم که در شورای امنیت می توانیم در مقابل بدعهدی طرف مقابل کاری انجام دهیم.

ذوق زدگی شورای همکاری خلیج فارس

شورای همکاری خلیج فارس از تصویب قطع نامه ضد انقلاب مردمی در یمن استقبال کرد.

صدور قطعنامه شورای امنیت بر علیه یمن

شورای امنیت سازمان ملل، قطعنامه پیشنهادی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بر ضد یمن را تصویب کرد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.