بازار خودرو در کلاف بلاتکلیفی

اختلاف نظر مجلس و شورای رقابت بر سر قیمت تمام شده تولید خودرو سبب شده که بسیاری از خریداران به امید کاهش قیمت‌ها، اقدام به خرید نکنند. البته گویا قرار نیست سرنوشت قیمت خودرو در هفته جاری هم معلوم شود. زیرا علی علی‌لو رییس هیئت تحقیق و تفحص از خودروسازان اعلام کرده که به احتمال زیاد نتایج بازنگری قیمت خودرو، 22 مرداد اعلام نخواهد شد.

طنز: قیمت خودرو

یک خواهر و برادر پولی را که برای خریدن هدیه روز پدر از مادرشان گرفته بودند، برای خودشان خرج کردند و بعد به پدرشان گفتند؛ ما هر چه فکر کردیم، دیدیم چیزی نداریم که در شأن پدرمان باشد، بنابراین از خدا خواستیم که خودش یک داماد و یک عروس خوب به شما هدیه بفرماید.

لزوم ورود جدی دولت برای تنظیم بازار خودرو

شورای رقابت اخیرا با بررسی های کارشناسی خود به این نتیجه رسیده است که قیمت خودروهای داخلی باید از 3 تا حدودا 6 درصد افزایش یابد . این درحالی است که قیمت اعلام شده برخی خودرو ها از سوی این شورا با قیمت های موجود در بازار اندکی تفاوت دارد تا جایی که قیمت تعدادی از انواع خودرو در بازار کمتر از مقدار قیمت اعلام شده است.

پژویان: از پس فساد برنیامدیم اما امیدواریم

در ایران هراز چندگاهی پرونده‌های فساد اقتصادی با رقم‌های بالا افشا می‌شود که معمولا در پایان بررسی‌ها نتیجه‌ای متفاوت مشاهده نمی‌شود و بازهم پس از چند سال فسادهایی با رقم‌هایی که صفرهای آن قابل شمارش نیست تیتر روزنامه‌ها و رسانه‌ها می‌شود.

وزیر صنعت به شورای رقابت نرفت

عضو ناظر شورای رقابت با تشریح جزئیات جلسه عصر امروز این شورا، گفت:‌در این جلسه که بدون حضور وزیر صنعت برگزار شد، مقرر شد قیمت‌ خودرو افزایش نیابد و خودروسازان در مورد میزان ارزبری تولیداتشان شفاف‌سازی کنند.

نعمت‌زاده به شورای رقابت می‌رود

رئیس شورای رقابت از حضور وزیر صنعت در جلسه امروز این شورا برای بررسی موضوع قیمت‌گذاری خودرو خبر داد.

صنعت خودرو با کدام استراتژی کار می‌کند؟

در حالی که بازار خودرو و مشتریانش چند ماهی است منتظر تعیین تکلیف قیمت خودروها هستند و برای این کار امید زیادی به شورای رقابت بسته بودند، باز هم جلسه شورا به دلیل عدم حضور برخی اعضا، رسمیت پیدا نکرد و برگزار نشد.

احتمال افزایش قیمت خودرو

رییس شورای رقابت گفت:‌ اطلاعات مورد نظر بانک مرکزی کاملا تامین شده و در روزهای آینده تورم بخشی خودروهای باقی‌مانده نهایی خواهد شد.

تعیین قیمت جدید خودروها

با اعلام نظر بانک مرکزی درباره استفاده یا عدم استفاده خودروسازان‌ از ارز مبادله‌ای، قیمت باقی خودروهای داخلی به زودی تعیین خواهد شد.

آیا خودروسازان ارز مبادله‌ای می‌گیرند؟

رئیس شورای رقابت از ارسال نامه ‌فوری خود به بانک مرکزی برای تعیین تکلیف میزان اختصاص ارز مبادله ای به خودروسازان خبر داد و گفت: تنها منبع اطلاعاتی از میزان اختصاص ارز به خودروسازان بانک مرکزی است که هنوز پاسخی به نامه نداده است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.