پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

گله ضرغامی از شورای عالی فضای مجازی

پس از گذشت بیش از یک ماه از ملاقات اعضای شورایعالی فضای مجازی با رهبری معظم و تأکیدات چندباره‌ی ایشان بر مأموریت‌های مهم شورا، تا امروز فقط یک جلسه، آن هم برای تغییر دبیر شورا تشکیل شده است.

موج جرم و ناهنجاری اینترنتی در راه است

متاسفانه رخوت و سستی در این خصوص حاکم شده و این در حالی است که از یک سو مسئولان مربوطه باید همگام با شتاب تحولات فناوری در فضای مجازی حرکت کنند و از سوی دیگر باید مدیریت کار را آگاهانه و براساس احساس مسئولیت افراد، آنها را تفکیک کنیم؛ ضمن اینکه باید بدانیم که فضای مجازی می‌تواند همه امور حتی حاکمیت کشورها را تحت تاثیر قرار داده و فضای سیاسی و امنیتی آنان را دچار چالش کند.

برنامه ششم فرصتی برای شورای عالی فضای مجازی

لازم به توضیح است که تغییر پارادایم حکمرانی به‌حکمرانی مجازی چیزی بسیار فراتر و گسترده‌تر از مفاهیمی چون دولت الکترونیک است. بی‌گمان توجه صرف به الکترونیک کردن خدمات دولتی بدون نگاه فرا قوه‌ای و بدون توجه به زیرساخت‌های قانونی و حاکمیتی و تغییر نگاه مدیریتی به فضای مجازی و عدم تعریف نقش مردم و توجه به سواد مجازی، تنها در ارائه خدماتی ناقص، پیچیده و تا حدودی کارگشا خلاصه خواهد شد.

انتظاری عضو شورای عالی فضای مجازی شد

حضرت آیت الله خامنه‌ای در حکمی مهندس محمد حسن انتظاری دبیر سابق شورای‌عالی فضای مجازی را به عضویت در این شورا منصوب کردند.

نقض قانون در شورای‌عالی فضای‌مجازی

نخستین جلسه شورای‌عالی فضای مجازی در دور جدید قرار است امروز چهارشنبه ۲۵ شهریور برگزار شود. اما شنیده‌ها حاکی از آن است که باز هم دور جدید شورا از سوی دولتی‌ها با حاشیه روبه‌روست.

زوایای نقشه راه «ایرانِ سایبری»

صدور حکم انتصاب اعضای شورای‌عالی فضای مجازی در دوره جدید از سوی رهبر معظم انقلاب و دیدار اخیر با رئیس و اعضای شورا، امیدها را در دید کارشناسان و ناظران این حوزه برای احیا و نقش‌آفرینی دوباره این شورا زنده کرد. اما این حکم فارغ از محورهای اعلام شده، دارای زوایایی بود که شاید از دید بسیاری از کارشناسان و حتی کاربران دیده نشده باشد.

دلیل تشکیل نشدن جلسات شورای فضای مجازی

رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: هم‌اکنون ۱۳ میلیون نفر بر اساس اعلام وزارت ارتباطات عضو تلگرام هستند و این در حالی است که شبکه‌های داخلی بومی‌ می‌توانند این تعداد کاربر را جذب کرده و از لحاظ اقتصادی و فرهنگی به نفع کشور خواهد بود.

باید با اقدامات سنجیده از انفعال در عرصه فضای مجازی خارج شد

باید با استفاده از توانایی‌ها و استعدادهای جوان کشور و با سیاستگذاری صحیح و اقدامات سنجیده و هماهنگ و بدون از دست دادن زمان به سمت خروج از حالت انفعال در عرصه‌ی فضای مجازی، و حضور فعال و تأثیرگذار و تولید محتوای اسلامی متقن و جذاب حرکت کنیم.

500 برابر بودجه جاری کشور صرف خرید گوشی می‌شود ‎

پژوهشگر و فعال عرصه فضای مجازی در تحلیل حکم رهبر انقلاب و انتخاب اعضای شورای فضای مجازی گفت: حکم رهبر انقلاب تمام جهات را در بر دارد و باید بارها و بارها مورد مطالعه و اشراف اعضای شورا قرار گیرد.

عکس: گروه تلگرام شورای‌عالی فضای مجازی‏‎

دیروز شنبه ۱۴ شهریور رهبر معظم انقلاب اسلامی طی حکمی اعضای جدید شورای‌عالی فضای مجازی را منصوب کردند و دستور به انحلال شوراهای موازی شورای‌عالی دادند. (متن کامل حکم) طی این حکم دو نفر از اعضای حقیقی سابق این شورا حذف و به اعضای حقیقی یک نفر اضافه شد. هم‌چنین دو عضو حقوقی نیز به […]

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.