احراز شکنجه با «زنجیر» در آسایشگاه معلولان

دادستان عمومی و انقلاب کرج از محرز شدن استفاده از طناب و زنجیر در آسایشگاه نگهداری از معلولین یکی از شهرستان‌های استان البرز خبر داد.

شکنجه وحشیانه نوجوان فلسطینی

نیروهای امنیتی اسرائیل، پس از بازداشت بی‌دلیل نوجوان ۱۵ ساله فلسطینی وی را به مدت ۳ روز به طرز وحشیانه‌ای شکنجه کردند.

در زندان اوین چه خبر است؟ +عکس

در بندهای مختلف زندان؛ زندانیان بعنوان شهروند از حقوق شهروندی برخوردارند. داخل بندها هم آرایشگاه، فروشگاه و رستوران می بینید و هم اتاقی برای لباسشویی و خشکشویی. البته برخی از این خدمات خاص مانند خشکشویی برای زندانی هزینه دارد هرچند کم است اما باید برای ارائه این خدمات هزینه پرداخت شود.

آیا شکنجه هرگز می‌تواند اخلاقی باشد؟

ممنوعیت شکنجه شهروندان از سوی عوامل دولتی، پیش از آنکه از سوی اندیشمندان حقوقی و کیفری طرح و بررسی شود، نیازمند بحث‌های پیشاحقوقی است. اینکه آیا همه انواع شکنجه – آنگونه که اصل ۳۸ قانون اساسی ایران تصریح کرده – «شکنجه بد» و غیرقابل قبول هستند و یا آنکه در برخی موارد می‌توان از «شکنجه خوب» سخن به میان آورد؟

«صندلی برق» اثر جدید گروه نبض + دانلود

«صندلی برق» یک درد دل صمیمانه از زبان افرادی که در زندان‌های رژیم پهلوی شکنجه شدند با مسئولین امروز.

اعترافات شکنجه‌گر معروف ساواک

حقیقت تلخ است، اما باید گفت، حقیقت شرم‌آور است ولی با صداقت باید گفت، حقیقت می‌سوزاند و آتش می‌زند ولی باید سوخت و گفت.

این داستان خجالت آور اما واقعی است

چهارسال خدمتم باعث شده بود که به یک آدم وحشی مبدل گردم. حتی یک روز در خانه، فرزند دو ماهه‌ام را که در بغل داشتم و گریه می‌کرد خواستم با ناراحتی او را محکم به زمین بکوبم ولی ناگهان به خودم آمدم و بالش را به زمین کوبیدم.

از برنامه «فونیکس» تا آموزش «ساواک»

پایگاه تحلیلی «کانترپانچ» نگاهی دارد بر نقش سیا در شکنجه‌گری در سراسر دنیا، در دولت‌های دموکرات یا جمهور‌ی‌خواه در نیم‌قرن اخیر ایالات متحده و به بررسی پیامدهای این سیاست برای مسببین آن می‌پردازد.

نعل‌وارونه آمریکا در دفاع از حقوق بشر

درواقع ایالت متحده آمریکا با انتشار این گزارش علاوه بر آنکه بخشی از جنایت‌های خود را افشا نمود سعی نمود جریان رقیب درونی خود را به حاشیه راند و مسائل و معضلات اجتماعی خویش را به فراموشی در افکار عمومی سوق دهد، راهبرد کدخدا محوری را در جهان مطرح سازد. بر این اساس آمریکا با این اقدام سعی کرد تا به همگان بفهماند که می‌تواند هر اقدامی کند و هیچ محاکمه ای نشود.

عاملان شکنجه سیا محاکمه نمی‌شوند

دولت آمریکا اعلام کرد : قصد ندارد برای محاکمه عاملان بازجویی و شکنجه مظنونان سازمان سیا اقدام کند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.