تهمت به ایران بی اساس است

ایران در سیاست های فرهنگی جهانی خود از هیچ مذهب و طایفه ای جانبداری نمی کند بلکه سخنان رهبران ایران همواه خطاب به تمام مستضعفان جهان و امت اسلامی بوده و علاوه بر این به مسایل اصلی و اساسی امت اسلام اهتمام داشته اند و نابودی رژیم غاصب صهیونیستی نیز مساله محوری ایران از آغاز انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی است.

شیعیان برادران ما هستند

شیخ الازهر با بیان اینکه شیعیان برادران ما هستند، گفت: فتاوای مثبتی از سوی مراجع عراق و ایران در حرمت سب صحابه دیده‌ایم اما خواستار اقدامات قاطع از سوی مراجع بزرگ شیعه دارای نفوذ در این زمینه هستیم.

الازهر بهترین یاور در مسیر تقریب است

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با ارائه گزارشی از سفرش به مصر و شرکت در کنفرانس الازهر از استقبال شیخ الازهر و مراجع تقلید از ارتباط حوزه و این دانشگاه اسلامی خبر داد.

دور جدید حملات به فیلم مجید مجیدی

هر چند از ماه‌ها قبل از آغاز فیلمبرداری نخستین نسخه از فیلم «محمد(ص)» مجید مجیدی در سال ۱۳۹۰، حملات جریان‌های وهابی و سلفی به این فیلم آغاز شد اما این روزها تلاش برای تحریم پیش‌دستانه اکران این فیلم آغاز شده است.

شیخ الازهر: جنگ با تکفیری ها واجب است

این شرایط ناشی از آفت بزرگی است که اندیشه بعضی از جوانان گمراه شده ما را فرا گرفته است. این آفت بزرگ تکفیر مسلمانان، توطئه علیه اسلام است و جنگیدن با آن واجب است. آنها بر اساس این باور تصور می کنند با کفار می جنگند و در این راه خود را می کشند.

رییس الازهر: پشت سر شیعیان نماز می‌خوانم

رییس الازهر کافر دانستن شیعیان را امری غیرقابل قبول دانست و گفت: به زودی پشت سر شیعیان نماز می‌خوانم.

آیا شایسته نیست که شما نیز در کنار مظلوم بایستید و فتوا به دفاع از اسلام و مسلمین دهید؟

و فقط کسانی که توهم سنی بودن آنها را دارند از آنان دفاع می‌کنند! با این که کارهای زشت آنها نشانگر آن است که اینان از اهل سنت نیستند؛ کسی که قبور مردم و صحابه را نبش کند و پوست مردم را بکند و قلب آنها را بیرون آورد و سر آنها را جدا کرده و به این کار افتخار کند و از آن خشنود باشد، انسان نیست؛ چه رسد به اینکه مسلمان باشد‍!

دانشجویان مصری خواستار برکناری شیخ الازهر شدند

پس از آنکه بیش از هزار نفر از دانشجویان دانشگاه الازهر دچار مسمومیت دسته جمعی شدند، دانشجویان این دانشگاه در قاهره تظاهرات برگزار کردند.

اسلام به حقوق اقلیت‌ها احترام می‌گذارد

شیخ الازهر در دیدار با فرستاده رئیس‌جمهوری آمریکا به مشکلات مسلمانان و مسیحیانی که در اراضی اشغالی زندگی می‌کنند، اشاره و اعلام کرد: اسلام دینی است که حقوق اقلیت‌های دیگر را حفظ می‌کند.

آمادگی شیخ الازهر برای سفر به ایران و امکان تحصیل دانشجویان ایرانی در الازهر

شيخ الازهر براي سفر به ايران اعلام آمادگی کرد و همچنین از امكان تحصيل دانشجويان ايراني در الازهر خبر داد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.