شیخ بهایی چگونه از زمان مرگ خود مطلع شد؟

روزی شیخ بهایى به همراه گروهى از شاگردانش براى خواندن فاتحه به قبرستان رفت، بر سر قبرها مى‌‌نشست و فاتحه‌‌اى نثار گذشتگان مى‌‌کرد تا اینکه به قبر بابا رکن‌الدین رسید، آوایى شنید که سخت او را تکان داد!

روایات کشکولِ شیخ بهایی درباره «نماز»

عارفی شبلی را به خواب دید و از او پرسید که خداوند با تو چه کرد؟ شبلی گفت: با من ستیزه کرد تا نومید شدم، پس چون نومیدی‌ام را دید، مرا در رحمت خود فرو برد.

تقوای فردی و اجتماعی به چه معناست

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران تهران گفت: اسلام از تقوای فردی که از آن به عنوان رهبانیت یاد می‌شود، دوری می‌کند لذا اگر توصیه می‌شود شخص تقوا را رعایت کند، برای این است که فرد به عنوان زیرساخت بنای یک جامعه مطرح می‌شود.

عارفی که نمازش معبد هندوها را به‌باد داد‎

تخت فولاد اصفهان، همچون گنجينه اي است كه گوهرهاي نايابي را در دل خود نگه داشته است و اسرار مگو در باب اين گوهرهاي ناياب بسيار دارد!

ندایی که شیخ بهایی قبل از رحلت شنید

استاد خارج مهدویت حوزه علمیه قم گفت: مرحوم مجلسی می‌فرماید که 6 ماه قبل از رحلت مرحوم بهایی خود ایشان ندایی را از قبر «بابا رکن‌الدین» می‌شنود، در حالی که من نزدیک شیخ بهایی بودم اما متوجه این صدا نشدم.

شیخ بهایی، داستان یک نبوغ بی‏پایان

شیخ بهایی نماد کامل یک دانشمند رشد یافته در نگاه اینترناسیونالیسم اسلامی است؛ همان که در گذشته تمدنی ما از آن به دارالسلام تعبیر می‌کرده‌اند. یعنی همه جهان اسلام یک وطن بزرگ است که تمام افراد آن با هم برادرند.

خانه شیخ بهایی در آستانه نابودیست

مالك خانه‌ي شيخ بهايي دست به دامان رييس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري كشور شده است تا شايد از اين طريق، اين بناي تاريخي باقي‌مانده از دوره‌ي صفوي مورد توجه قرار گيرد.