امتناع و كبر ورزى ابليس در سجده بر آدم

اگر خدا فرشتگانش را براى آدم وادار به سجده كرد، بى ترديد سجودشان سجود طاعت و عبادت نبود كه آدم را به جاى خدا عبادت كرده باشند، اين سجود اعتراف و اقرار به فضيلت آدم و رحمتى از جانب خدا براى او بود.

چرا طلاق زیاد است

فردی به پیغمبر (ص) عرض کرد که دعا کنید خداوند مرا مستجاب الدعوه قرار دهد، گفت: غذای خود را حلال کن مستجاب‌الدعوه می‌شوی! حتی به او نگفت نماز شب بخوان یا حج برو، بلکه تنها گفت غذایت را حلال کن! حال چه مقدار زندگی خانوادگی امروز ما با قرآن کریم هماهنگ است که اگر اینطور است چرا این همه طلاق و اختلاف داریم؟

مستند عمار انقلاب نگاهی به‌زندگی آیت‌الله مهدوی‌کنی

در مستند عمار انقلاب سعی شده دیدگاهها و نظریات آیت الله مهدوی کنی درخصوص مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و اخلاقی که تاکنون کمتر به آنها پرداخته شده، ارائه و بررسی شود.

صحیفه سجادیه وصل به حق است

شیخ حسین انصاریان ظهر امروز در همایش سیدالعابدین گفت: صحیفه سجادیه وصل به حق است «وَالْبَاقِيَاتُ الصَّالِحَاتُ خَيْرٌ عِندَ رَبِّكَ ثَوَابًا وَخَيْرٌ أَمَلًا» است. در تاریخ سابقه نداشته است کسی با دعا سبک زندگی سالم را ترویج کند.

روایت شیخ حسین انصاریان از آغاز جنگ

من در مشهد بودم که خبر حمله همه جانبه عراق را به میهن اسلامی شنیدم. داخل صحن حرم، مردم دور هم جمع شده، به رادیو گوش می‌دادند که اعلام شد: عراق از دریا و هوا و زمین به کشور حمله کرده است.

انصاریان: حجتیه‌ای‌ها از ما به ساواک شکایت کردند

با کمال تعجّب مطّلع شدیم آن‌ها به شهربانی رفته و از ما شکایت کرده‌اند. آن‌ها گفته بودند که آقای انصاریان آمده تا در این‌جا افکار آیت‌الله خمینی و باند او را اشاعه دهد. واقعاً جای تعجّب بود که چگونه این مدّعیان دین‌داری و وابستگی به امام زمان(عج)، پیش شهربانی رژیم طاغوت از ما شکایت کرده‌اند.

«زندگی٬ عشق و تقوا» در همشری آیه

ویژه‌‌نامه نوروزی همشهری آیه با مطالب متنوعی در حوزه سبک زندگی دینی در 116 صفحه منتشر شد.گفت‌وگوی ویژه این شماره آیه که تصویر جلد مجله را هم به خود اختصاص داده، با استاد شیخ حسین انصاریان انجام شده.

منبر و محراب مردم را در مقابل فساد و گناه ضدضربه می‌كند

به پشتوانه‌ی منبر روحانیان هنرمند و عالم بوده و این كار ادامه هم خواهد یافت. یعنی منبرها و محراب مردم را در مقابل فساد و گناه ضد ضربه می‌كند. این تجربه‌ی چهل‌ساله‌ی من است. جوان‌های زیادی پای منبرها توبه كرده‌اند.

منبری زبان مردم است

آن‌چه مایه‌ی نگرانی این‌که این چنین جزم اندیشی بر ظواهر فرمایشات رهبری جز در راستای خفه کردن صدای مخالف نیست. می‌خواهد این مخالف امپراطور بیزانس باشد می‌خواهد یکی از شاگردان مکتب رسول الله (ص) باشد.

امام خمینی به روايت شيخ حسين انصاريان

در ایام اعتصاب از طرف روحانیت مبارز در منابر برای جمع آوری پول جهت اعتصابیان معرفی شدم در آن زمان حدود ۵ میلیون تومان خمس و سهم و صدقات به حقیر داده شد و من طبق آماری که به طور سری در دست داشتم آن را به اعتصاب کنندگان شرکت نفت، آموزش و پرورش و سایر ادارات پرداختم؛ در حالی که بین آنها مسلمان اهل سنت، شیعه، مسیحی و یهودی بود. پس از انقلاب در قم خدمت ایشان عرضه داشتم که قسمت اعظم این پولها از مال سهم امام بود. فرمودند همه را قبول کردم و قبول دارم و حتی به من دعا کردند و این برای من عجیب بود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.