مقاومت شیخ علی سلمان به‌روایت همسرش

اکنون که ۲۰۰ روز از دستگیری شیخ علی سلمان می‌گذرد همچنان ملت بحرین رویکرد باصلابت او را الگوی خود قرار داده و با اعتراض‌های مسالمت آمیز عملاً مشی همسرم را به اجرا در آورده و به جنگ گلوله و گازهای اشک‌آور و سرکوب رفته‌اند.

صدور حکم شیخ علی سلمان در اواخر خرداد

دادستانی کل بحرین اعلام کرد که دستگاه قضائی روز 16 ژوئن ( 26 خرداد ) حکم خود را درباره پرونده شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت وفاق ملی اسلامی این کشور صادر خواهد کرد.

منامه تبدیل به شهر ارواح شد +عکس

اولین جلسه دادگاه دبیرکل جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین، بزرگترین جمعیت معارض شیعه که در بازداشت رژیم آل خلیفه بسر می‌برد، امروز چهارشنبه به دور از چشم رسانه‌ها برگزار شد.

محاکمه شیخ «سلمان» سیاسی است

جمعیت اسلامگرای الوفاق در پاسخ به اعلام دادستانی کل بحرین مبنی بر محاکمه شیخ «علی سلمان»، تاکید کرد که محاکمه وی سیاسی بوده و هیچ توجیهی برای بازداشت وی وجود ندارد.

بحرین و انقلاب بی پایان

خیزش انقلابیون بحرینی علیه نظام استبدادی حاکم بر این کشور به رغم تلاش‌های گسترده سیستم منطقه‌ای سرکوب و ارعاب، هرگز از حرکت بازنایستاده و در جهت دستیابی به هدف نهایی یعنی سقوط رژیم «آل خلیفه» به پیش می‌رود.

تصویرسازی: شیخ علی سلمان

شیخ علی سلمان عالم دینی و شیعه مذهب بحرینی است که در 30 اکتبر 1965 در بحرین متولد شد. وی از مخالفان نظام کشور بحرین و رهبر جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین و از رهبران شیعه آن کشور است

نگرانی بان‌کی‌مون از بازداشت شیخ علی سلمان

سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد که دبیرکل این سازمان از بازداشت شیخ علی سلمان در بحرین ابراز نگرانی کرده است.

درباره بحرین هم مثل اوکراین موضع بگیرید

دبیرکل جمعیت وفاق ملی بحرین از جامعه بین المللی خواست تا برخوردهای گزینشی و دوگانه را در قبال مسائل جهانی کنار گذاشته و همان رویکردی را که درقبال اوکراین اتخاذ کردند، درقبال بحرین نیز دنبال کنند.

انحلال شورای‌علما اعلام‌جنگ با شیعیان است

دبیرکل جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین با تاکید بر متوقف نشدن تظاهرات مسالمت آمیز مردمی برای رسیدن به خواسته‌های مشروع خود گفت: انحلال شورای اسلامی علمای بحرین به منزله جنگ علیه شیعیان این کشور است.

مجالی برای دولتی انتصابی در بحرین نیست

شیخ سلمان با تاکید بر اینکه مخالفان به فعالیت های داخلی و خارجی خود ادامه خواهند داد، گفت: اعتراضات خیابانی مشروع و قانونی است و هر شهروند می تواند برای بهبود وضعیت فاسد ابراز عقیده کند و جلوگیری از برگزاری تظاهرات در شهر منامه پایتخت بحرین با قوانین و منشورهای بین المللی در تضاد است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.