«عرفان حلقه» در تضاد با اصول اسلام است

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی در مطلبی به نقد فرقه «حلقه» و آموزه‌های محمدعلی طاهری پرداخت

شیطان دست از اضلال افراد بر نمی دارد

آیت الله جوادی آملی گفت: حضرت علی علیه السلام در آن نامه های که برای مالک اشتر مرقوم فرمود نوشته اند که شیطان هرگز دست از اضلال افراد بر نمی دارد و همیشه آماده و در حال حمله است پس اعمال را با حقیقت می سنجند.

ردپای رسانه های شیطان در کشور

امام جمعه مشهد مقدس گفت: نامگذاری روز خبرنگار مزین به شهادت محمود صارمی نشان دهنده این واقعیت است که عرصه اطلاع رسانی عرصه قربانی شدن و اهتمام برای ترویج ارزش ها است و عرصه کاسبی نیست.

امتناع و كبر ورزى ابليس در سجده بر آدم

اگر خدا فرشتگانش را براى آدم وادار به سجده كرد، بى ترديد سجودشان سجود طاعت و عبادت نبود كه آدم را به جاى خدا عبادت كرده باشند، اين سجود اعتراف و اقرار به فضيلت آدم و رحمتى از جانب خدا براى او بود.

چرا نماز جوانان از نماز پیران برتر است؟

هیچ تضمینی برای زنده ماندن انسان‌ها تا یک لحظه بعد وجود ندارد، چه به اینکه بخواهد انسان برای خود وعده رسیدن به دوران پیری تضمین کند. بنابراین موکول‌کردن نمازخواند به پیری، وسوسه از سوی شیطان برای دور کردن انسان از خداست.

آیا با توبه واقعی خداوند گناهان ما را می‌بخشد؟

حسرت بر اعمال نادرست گذشته و اندوهگين بودن به خاطر آن، امری مطلوب و پسنديده است به شرط آنكه از حد معمول تجاوز نكند و به صورت احساس افراطی كه مانع شيطانی بر سر راه تكامل انسان است، در نيايد.

پنج گروهی که شیطان از دست آنها درمانده

همین شیطان که با تمام قوا در تلاش برای لغزیدن انسان و در یک کلام در تلاش برای غفلت انسان از یاد خدا و افتادن در ورطه گناه است مغلوب انسان می‌شود و چاره‌ای در خود برای منحرف کردن او نمی‌بیند.

اخلاق بد راه ورود شیطان به وجود انسانی است

اگر انسان همه چیزش درست باشد، وقتی شیطان می خواهد پنجه بند کُنـَد، کجا بند کُنـَد؟ جایی ندارد. باید یک کجی و ناراستی پیدا کند که پنجه اش به آن گیر کند. علمای اخلاق مثال زدند و گفتند هر اخلاق بدی که انسان دارد، مانند این است که یک کسی مقدار زیادی گوشت در دستش هست و سگ های گرسنه به دنبالش هستند. خب تا این گوشت هست او را رها نمی کنند. شیطان هم مانند سگ گرسنه و درنده ای است که فقط منتظر است گیر بیاورد. آن وقت اخلاق های بد من، امید اصلی شیطان است.

عکس: شباهت چهره اوباما به شیطان

بازیگری که در نقش شیطان در این مجموعه ظاهر شده شباهت زیادی به باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا داشت و به همین دلیل در فیلم «پسر خدا» صحنه مربوط به این بازیگر حذف شده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.