کلیپ/ چهار میلیون لیره برای اجازه زدن حرم حضرت زینب(س)

مستند مدافعان سنی حرم حضرت زینب(س)
میلاد حضرت زینب (س) مبارک

اندر ضرورت مردمی سازی گفتمان وحدت

این حقیقت که مساله وحدت در کشور ما تقریبا منحصر به هفته وحدت و این هفته هم منحصر به کارهای دولتی و شبه دولتی است، یک واقعیت تلخ غیرقابل انکار است. اگر ضرورت وحدت را به اندازه ضرورت حفظ اجتماع و عزت و قدرت اسلام بدانیم که در واقع نیز چنین نقشی را دارد، یعنی یکی از مهمترین موضوعاتی که باید بدنه مردمی و تشکلهای خودجوش جامعه نسبت به آن دغدغه داشته باشند همین مساله است.

ایجاد وحدت و گفت وگو تکلیف شرعی ماست

مولوی عبدالحمید با بیان اینکه ما تکلیف شرعی داریم که برای وحدت و گفت وگو تلاش کنیم و هر کاری که درست باشد و برای خداوند تعالی باشد و به نفع اسلام و مردم باشد، ما به آن مکلف هستیم، گفت: در چنین شرایطی بهترین راه گفتمان و وحدت امت اسلام است و ما در شرایط کنونی هر ندای وحدتی که بلند شود، خوشحال می‌شویم.

ایستادگی مقابل قدرت‌ها علاج مشکلات جهان اسلام است

ایجاد اختلاف تحت عناوین شیعه و سنی، عرب و عجم، و قومیت‌ها و ملیت‌ها و تعصب‌های ناسیونالیستی، در دستور کار بدخواهان امت اسلامی قرار دارد که باید با «بصیرت» و «عزم» در مقابل آن ایستاد.

دوره آموزشی سفیران وحدت برگزار می‌شود

دوره آموزشی «سفیران وحدت» توسط هسته توانمندسازی حرکت های جهادی قرارگاه شهید باقری با همکاری معاونت فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) و موسسه فرهنگی ملت ابراهیم برگزار می شود.

عکس: درجه‌های جالب یک مجاهد عراقی

تصویری از یک مجاهد حشد الشعبی عراق در اینترنت منتشرشده که برای بسیاری از مخاطبین و فعالین عراقی و عرب در فضای مجازی جذابیت ایجاد کرده است. این مجاهد به جای درجه در سمت راست کلمه شیعه و در سمت چپ کلمه سنی را نصب‌کرده تا بار دیگر وحدت شیعه و سنی در برابر تروریست های داعشی را نشان دهد

شیعه و سنی واژگان ساخته دشمن است

استاد دانشگاه تهران گفت: واژگانی چون شیعه و سنی در هویت اسلامی ما وجود نداشته و خود ائمه(ع) نیز همه یکدیگر را مسلمان می‌دانسته‌اند، نباید اجازه دهیم این واژگان مانع از رسیدن به افق تمدنی ما شود.

پلورالیزم دینی یا حق‌گرا را رد می‌کنیم

عضو هیئت علمی گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: پلورالیسم دینی یا حق‌گرایی را رد می‌کنیم اما مدارا و مرافقت با فرقه‌های اسلامی را قبول داریم، اساساً طرح اختلافات شیعه و سنی الان مفهوم ندارد.

نظریه پلورالیزم را چه کسی مطرح کرد

استاد پردیس قم دانشگاه تهران گفت: ما پلورالیزم دینی را قبول نداریم ولی در عین حال به اختلافات بین شیعه و سنی معتقد هستیم اما این اختلافات دلیل نمی‌شود که مسلمانان با هم دشمن باشند، باید در عین اختلاف با هم متحد باشیم.

پیامبر اسلام قلب مسلمین جهان است

تحلیلگر، محقق و پژوهشگر ادیان گفت: شیعه و سنی باهم برادرند و بیشتر از آن که با هم اختلافاتی داشته باشند اشتراکاتی دارند پس بر تمام مسلمین و کشورهای اسلامی واجب است یک‌صدا اجلاس ویژه تشکیل دهند منتظر چه هستند؟

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.