ابلاغ دستورالعمل کاهش ممنوعیت‌های صادرات

دستورالعمل کاهش تعداد کالاهای صادرات ممنوع از 22 قلم به 17 قلم کالا به گمرکهای داخلی ابلاغ شد.

صادرات پسته شب ممنوع، و صبح آزاد شد

به نظر می‌رسد ثبات در تصمیم گیری‌ها در شرایطی که کشور در شرایط فشار ناشی از تحریم‌ها قرار گرفته یکی از اولیات مدیریت بهینه کشور برای جلوگیری از تشویش افکارعمومی است که متاسفانه در برخی تصمیم گیری‌ها مغفول واقع شده است.

لیست ممنوعیت صادراتی به ۲۷قلم کاهش یافت

بنابر این بخشنامه کالاهایی که مشمول پرداخت عوارض صادراتی یا مجوز صادراتی هستند…

صادرات ۵۰ قلم کالا ممنوع شد

از دیگر اقلام ممنوع شده صادراتی در این نامه به گندم، ارد، شکر، قند، روغن نباتی، گوسفند زنده، گوشت قرمز، کاتد مس، مفتول مسی، پوست خام، انواع لاستیک خودرو، انواع محصولات پلمیری، ماشین الات صنعتی و راه سازی وارداتی، قطعات خودرو وارداتی و انواع کاغذ اشاره شده است.

آمریکای لاتین؛ آرمان‌ها و منافع جمهوری اسلامی

آمریکای لاتین حیاط خلوت ایالات متحده آمریکا بوده و کشورهای این منطقه در اثر یکصد سال روابط اقتصادی یکسویه با همسایه شمالی خود دچار وابستگی شده‌اند. اکنون با بروز تغییرات سیاسی و روی کار آمدن دولت‌های مستقل، این کشورها به دنبال تنوع‌بخشی به روابط اقتصادی خود هستند و با گزینه‌هایی همچون چین، روسیه و ایران برای نیل به این مقصود مواجه هستند.

کیفیت پایین خودروی داخلی منجر به انتخاب «آخرین راه» می‌شود؟!

«سقف واردات» و «میزان تعرفه‌ی گمرگی» دو ابزار در اختیار دولت است که می‌تواند با اعمال آنها میزان واردات محصولات خارجی را تنظیم کند اما اکنون جای این سؤال وجود دارد با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر حمایت از تولید داخلی و پرهیز از واردات بی‌رویه، علت اتخاذ چنین تصمیمی از سوی دولت چیست؟

اقدام قابل تقدیر دولت / احمدی‌نژاد دستور رهبر انقلاب را اجرا کرد

هیئت دولت که به ریاست دکتر احمدی‌‌نژاد در همدان تشکیل جلسه داده بود ممنوع شدن خريد هر نوع کالای خارجی از سوی مؤسسات و شرکت‌های دولتی در صورت وجود کالای داخلي را به تصويب رساندند.

گمرک ایران: ۷ ماه است واردات بنزین نداریم

به گفته رییس کل گمرک در شش ماهه دوم سال ۸۹ تا کنون هیچ گونه واردات بنزینی در کشور نداشتیم و واردات این ماده متوقف شده است. به گفته عباس معمارنژاد در مدت مذکور علاوه بر توقف بنزین ۴۴ هزار تن صادرات هم داشتیم که رقمی معادل ۲۴ میلیون دلار است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.