مزایای اقتصادی صادرات برق

صادرات برق در مقایسه با صادرات گاز با توجه به شاخص هایی مانند ایجاد ارزش افزوده، استفاده از توان فنی مهندسی داخلی و ایجاد اشتغال در داخل کشور و پایداری درآمدهای صادراتی، مزایای بیشتری برای کشور دارد.

شرط زنگنه برای صادرات گاز به اروپا

علی‌رغم اعلام تمایل ظریف برای صادرات گاز کشور به اتحادیه اروپا، وزیر نفت صادرات گاز به این قاره را مشروط کرد و گفت:” آنها(اروپایی‌ها) می‌خواهند «مرده‌خوری»کنند، برهمین اساس اولویت صادرات گاز کشور با کشورهای همسایه است.”

مناقصه دومین خط‎لوله صادرات‎گاز ایران به عراق

پس از نهایی شدن اولین قرارداد صادرات گاز ایران به عراق در اردیبهشت ماه سال 94، طرح احداث دومین خط لوله صادرات گاز ایران به عراق نیز به زودی از طریق مناقصه واگذار می‌شود.

چاره‌اندیشی قزاق‌ها برای آینده تحولات

با کلید خوردن پروژه اتحادیه اقتصادی اوراسیا و احیای جاده ابریشم، قزاقستان به عنوان یکی از کشورهای کلیدی در مسیر تحقق هر ۲ طرح، تلاش دارد خود را به عنوان یکی از بازیگران اصلی ژئوپلیتیک در منطقه مطرح سازد.

3 سناریو برای صادرات گاز به اروپا

معاون امور بین‌الملل وزیر نفت با تشریح 3 مسیر ایران برای صادرات گاز به اروپا با تاکید بر اینکه ایران با روسیه برای حضور در بازار گاز اروپا رقابتی ندارد، اعلام کرد: ایران به دنبال یک معامله برد – برد گازی با کشورهای اروپایی است.

ورود ایران به بازار خرده‌فروشی گاز

شهریور ماه سالجاری و همزمان با سفر سلطان قابوس پادشاه عمان به تهران، دور جدید مذاکرات گازی ایران و عمان با حضور بیژن نامدار زنگنه و محمدبن حمد الرمحی وزیران نفت ایران و عمان در مجموعه سعدآباد برگزار شد.

اقدامات ترکیه برای رساندن گاز ایران به اروپا

روزنامه تودی زمان چاپ ترکیه گزارش داد که دولت این کشور اخیرا تلاش‌ها برای اجرای هرچه سریعتر احداث خط لوله انتقال گاز طبیعی ایران به اتحادیه اروپا از طریق خاک ترکیه را افزایش داده است.

زنگنه شرکت صادرات گاز را منحل کرد

وزیر نفت با صدور دستور انحلال شرکت ملی صادرات گاز ایران، تمامی ماموریت‌های گازی را به مدیریت امور بین‌الملل شرکت ملی گاز واگذار و مقرر کرد از این پس معاونت امور بین‌الملل و بازرگانی این وزارتخانه ناظر قراردادهای گازی باشد.

قرارداد صادرات گاز به سوئیس نهایی شد

امسال به سمت صادرات گاز به عراق از دو طریق ایلام و بصره حرکت می‌کنیم و صادرات گاز به حوزه خلیج فارس و امارات به میزان 40 تا 45 میلیون مترمکعب نیز در مراحل نهایی قرار دارد.

سئول تعلیق خرید گاز از تهران را منتفی کرد

از ابتدای سال 2013 میلادی تاکنون پس از تمدید قراردادهای جدید صادرات نفت ایران با چند پالایشگاه ژاپنی، توپراش بزرگترین پالایشگر نفتی ترکیه و پالایشگاه‌های چینی، شرکت سامسونگ – توتال کره جنوبی هم قرارداد جدیدی به‌منظور خرید نفت و میعانات گازی با ایران امضا کرد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.