صادق زیباکلام:مردم آمریکا نمیگذارند رئیس جمهور بعدی‌شان برجام را تحت الشعاع قرار دهد!

صادق زیباکلام:مردم آمریکا نمیگذارند رئیس جمهور بعدی‌شان برجام را تحت الشعاع قرار دهد!
روزنامه آفتاب یزد/ ۲۷ دی ۹۴
رئیس جمهور بعدی از برجام خارج شد. تحریم ها بازگشت و هسته‌ای هم نداریم.

مسابقه پوپولیست‌‌ها برای خالی‌بندی درباره برجام

درباره استدلال سیروس ناصری که شبیه آن از سوی بیژن زنگنه مطرح شده – ضرر روزانه ۱۰۰ میلیون دلاری – باید یادآور شد که طبق متن برجام، روز تصویب برجام ۳ ماه پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت یعنی ۲۶ مهرماه ۹۴ است. با این وصف معلوم نیست دلال نفتی با چه محاسبه‌ای، رقم زیان ۳ میلیارد دلاری کشور تا به امروز به خاطر عدم اجرای برجام را به دست آورده است؟!

صادق زیبا کلام، گاج و هیچوقت یک ایرانی را تهدید نکن!

این سوال که آمریکا که در دو دهه گذشته تنها توانسته به دو کشور بی ثبات و ضعیف مانند افغانستان و عراق آن هم با اطمینان از اینکه با مقاومت خاصی مواجه می شود حمله کند چطور امکان این را پیدا می کند که به کشور باثبات و مقتدر منطقه ای مانند ایران حمله کند معمولا از سمت آنان بی پاسخ می ماند . بماند که هم در طرح کروکر-مندز (که راهبرد دولت اوباما در مذاکرات بود) و هم توسط جان کری در مصاحبه اصلی خود پس از توافق وین اعلام شد که سیاست حمله به ایران عملا امکان پذیر نیست چون ابعاد واکنش ایران برای ما قابل پیش بینی نیست!

زیباکلام: پاسخ به کیهان قانع‌کننده نبود

پاسخ رئیس‌جمهور به سوال کیهان حتی حامیان روحانی و دولت را هم قانع نکرد.

آیا زمان گفت‌وگو با ایران فرارسیده؟

نویسنده تندروی سعودی با رد هر گونه گفت‌و‌گویی با تهران و اعلام پیش‌شرط تغییر رفتار ایران در منطقه، به یادداشت «صادق زیبا کلام» اشاره می‌کند و آن را نمونه‌ای بر اختلاف در ایران و زیان سنگین این کشور در سوریه و یمن توصیف می‌کند.

مجلس باید تیم مذاکره کننده را به صلابه بکشد!

یک تحلیلگر مسائل سیاسی، رسیدن کشور به توسعه سیاسی را از مهمترین دستاورد توافق وین عنوان کرد و در عین حال ایراداتی را به برخورد با تحلیل‌های ارائه شده در مورد آن وارد دانست.

ادعاهای مضحک اصلاح‌طلبان با بیلبورد خیالی

روزنامه شرق و صادق زیباکلام در حالی هفته گذشته از انتشار بیلبوردهای “فرش قرمز برای فابیوس” توسط شهرداری انتقاد کرده بودند که بعدا مشخص شد هرگز چنین بیلبوردهایی در کار نبوده و آنها ندیده لب به انتقاد از شهرداری گشوده‌اند

فیاض: علوم انسانی فارغ از دین نیست

ابراهیم فیاض گفت: علوم انسانی فارغ از دین نیست. چرا که علوم فرهنگی دین در آن جاری است. صادق زیباکلام هم گفت: علم، علم است و یهودی، مسیحی و بودایی ندارد. مسأله این است که باید بیایم علم را تعریف کنیم.

سناریوی «بازی‌ در دو نقش» تکرار می‌شود؟

امیر توانا_سناریوی «بازی در دو نقش» زمانی به اوج رسید که امیرفرشاد ابراهیمی پس از گذشت ۸ ماه با وساطت رئیس‌جمهور وقت از زندان آزاد شد و شیرین عبادی و محسن رهامی وکیل خودخوانده دانشجویان در حادثه کوی دانشگاه، وکالت کسی را پذیرفتند که یکی از متهمان حمله به دانشجویان و مهاجرانی و عبدالله نوری بود!

گفتمان زیباکلام بر «ما نمی‌توانیم» است

دبیر اسبق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با تأکید بر اینکه گفتمان آقای زیباکلام بر «ما نمی‌توانیم» است، گفت: شما امروز در دانشگاه که محل آزمایشگاه، تحقیق و تست افراد است به یک گروه موسیقی که اینجا برنامه اجرا کردند انتقاد می‌کنید و اینگونه در ذوق آنان می‌زنید.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.