وقتی همه عدالتخواه میشوند!

در تداوم رنگ عوض کردنهای سیاسیون چپ و راست و بهاری و اعتدالی و نواصولگرا و… در جامعه ما اصلاحطلبان هم مثل بهاریها و نواصولگراها یاد عدالت افتاده‌اند! اینکه هرکسی از ظن خود یار عدالت شود در درازمدت به نفع گفتمان عدالتخواهی است و نشان پیروزی گفتمانی انقلابی‌ها و عدالت‌خواهان است، که اغیار هم ناچارند شعار آنان را برای منازعتشان برگزینند.

اشرافیت سیاسی و برنتابیدن رقیب

این اشرافیت سیاسی است که مدعی نقد و رویکرد انتقادی باشیم اما تنها برای خود این حق نقد را قائل باشیم و دیگری را نه نقد که تحقیر کنیم. نظیر همان اشرافیتی که در ۸۸ رای به گزینه ای غیر از خود را برنتافت و باقی را جوات موات و حموم نرفته و… میخواند.

از شش هشت برای پیگیری مسئله عدالت تریبون بسازید

مصاحبه خواندنی محمد صادق شهبازی دبیر اسبق جنبش عدالتخواه دانشجویی با نشریه قسط جنبش عدالتخواه دانشجویی به مناسبت پانزدهمین سالگرد پیام رهبر انقلاب به دومین نشست سراسری جنبش دانشجویی در تاریخ ۱۳۸۱/۸/۶

«توبوب‌فا»ی برده‌های قرن ۱۸ همان مرگ بر آمریکای امروز ماست!

ریشه‌ها درباره مردی به نام «امورو» و زنی به نام «بینتا» است که در روزستای «ژوفوره» از گامبیا که قوم «مندینکا» در آن زندگی می‌کنند. داستان، رسوم، شیوهٔ تربیت، مراسمات مذهبی اسلامی و… آن‌ها را معرفی می‌کند. پی‌رنگ اصلی این داستان نسبتاً طولانی اسارت و سرنوشت بردگان آفریقایی است و خط تعلیق آن آزادی یا فرار/تن دادن به وضع موجود یا مرگ است که در طول چند نسل با جزئیات بسیار طرح‌شده است.

برنامه‌های علمی سیما از دیدگاه رهبران جمهوری اسلامی

نظر به پخش برنامهٔ چالشی و امید آفرین ثریا، در شب‌های پنج شنبه از شبکهٔ اول سیما با موضع ژورنالیسم علمی و استفاده از قالب‌های مختلف علمی و حتی طنز برای طرح پیشرفت‌های کشور و انتقاد از نابسامانی‌ها مناسب است سخنان امام و مقام معظم رهبری را در مورد ابعاد مختلف این مسئله در صدا و سیما مرور کنیم.

مضامین دراماتیک اسلام و انقلاب در «هنر-واقعیت»

در این جلسات که برای اولین بار در کشور برگزار می شود، پژوهشگران و صاحب نظران به ارائه مضامین دراماتیک حوزه‏ه‌ایی چون تاریخ اسلام، تاریخ معاصر (مشروطه، دوره رضاخان و…)، تاریخ انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، تاریخ جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، جنبش دانشجویی، بیداری اسلامی و… می پردازند.

روح الامینی و صادق شهبازی میهمانان برنامه دیروز، امروز، فردا

مجری برنامه دیروز، امروز،‌ فردا با حضور در غرفه مهر در نمایشگاه مطبوعات در خصوص مهمانان این هفته برنامه اش گفت: موضوع این برنامه مبارزه با استکبار جهانی است و آقایان روح الامینی و شهبازی دعوت شدگان به برنامه هستند

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.