30 هزار نسخه‌ از نامیرا به فروش رسید

مدیر موسسه نشر معارف از فروش 30 هزار نسخه بهینه و ارزان شده رمان نامیرا طی روز‌های نخست پویش مطالعاتی روشنا پیرامون این کتاب خبر داد.

«غنیمت» کرمیار؛ غنیمت است

غنیمت برای کسانی که بعد از خواندن نامیرا و دشت‌های سوزان سراغ این اثر بروند حتما یک شگفتی خواهد بود. انصافا هم بعد از خواندن ماجراهای شیخ خزعل و عبدالله بن عمیر، حالا افتادن وسط داستان جیسکا و صادقی و پیمان کمی غیر منتظره است!

مارماهیِ انگلیسی در خاکِ خوزستان

«دشت‌هایِ سوزانِ» صادقِ کرمیار، دستِ مخاطب را می‌گیرد و او را نه در قابِ تاریخ بلکه در لعابِ رمان و اثرِ ادبی به خوزستانِ دورانِ مظفرالدین شاه قاجار و شیخ خزعل و برادرش مزعل. بعدش هم جنگ جهانی اول و آب‌های گل‌آلودی که به جویِ مردم این دیار رفته و انگلیسی‎‌هایی که پیِ ماهیِ خود بودند. افتاده بودند به جانِ خاکِ خوزستان و به شخم کشیدنش برای اکتشاف نفت.

برگزیدگان کتاب‎سال دفاع‎مقدس معرفی شدند

برگزیدگان شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس معرفی شدند.

رمان «درد» صادق کرمیار نقد می‌شود

کتاب «درد» نوشته صادق کرمیار سه‌شنبه 23 دی ماه در سرای اهل قلم نقد و بررسی می‌شود.

شیوه نامه جایزه جلال آل‌احمد منتشر شد

شیوه‌نامه جایزه ادبی جلال آل احمد مصوب هیئت علمی هفتمین دوره این جایزه ادبی در سایت رسمی آن منتشر شد.

دردهای نویسنده «درد»

صادق کرمیار نویسنده کتاب‌هایی مانند «درد»، «نامیرا» و «دشت‌های سوزان» خطاب به کسانی که به دنیای نوشتن علاقه‌مند هستند، گفت: اگر دنبال نان و آب هستید، سراغ ادبیات نروید. به نظرم بهترین کار دلالی است، دلالی در همه حوزه‌ها.

فروپاشی زبان یعنی فروپاشی تمدن

فرهنگ و ادب یكی از اصلی‌ترین نمودارهای پویایی تمدن است. نشانه‌های دیگر مانند علم، سیاست، نیروی نظامی و جمعیت نیز اگر همپای فرهنگ و ادب و هنر رشد داشته باشد، می‌توان باور داشت كه تمدن آن قوم نه تنها پویاست، بلكه بر دیگر تمدن‌ها نیز تأثیر خواهد گذاشت و در گذر زمان بر خرده‌تمدن‌ها چیره خواهد شد و آن‌ها را زیر پوشش خود قرار خواهد داد.

صادق کرمیار جلد دوم «نامیرا» را می‌‌نویسد

صادق کرمیار نویسنده درباره جلد دوم نامیرا اظهار داشت: در حال جمع‌آوری منابع برای نگارش جلد دوم «نامیرا» هستم.

کرمیار: دردهایم، نام کتابم شدند

کتاب درد نوشته صادق کرمیار دوشنبه ۲۷ آبان در باغ موزه دفاع مقدس و با حضور اهالی فرهنگ، ادب و جمعی از جانبازان و رزمندگان دفاع مقدس رونمایی شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.