وزیر امورخارجه: عذرخواهی آمانو فایده ندارد

صالحی گفت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طبق اساسنامه خود حق ندارد اطلاعات مربوط به کشورهای عضو را در اختیار دیگران قرار دهد اما متاسفانه آژانس نسبت به این امر درست عمل نکرده است.آقای آمانو عذرخواهی کردند اما این عذرخواهی فایده‌ای ندارد باید اقدام جدی در آژانس صورت گیرد.

با چند تغيير در پيش‌نويس قطعنامه عربستان و آمريكا ما هم آن را امضا می‌كنيم

ما از مدعيان مبارزه با تروريسم هستيم بنابراين در مورد بخش عمده‌اي از پيش‌نويس قطعنامه ما هم اتفاق نظر داريم و مي‌توانيم از امضاكنندگان آن قطعنامه باشيم؛ اما در يكي دو بند اشاراتي به موضوع سناريوي اخير آمريكا شده كه اگر آن حذف شود و يا تعديل شود مي‌تواند پيش‌نويس مورد توافق جمع كثيري از كشورهاي عضو سازمان ملل باشد.

صالحی: هیچ حکم جدیدی برای ملک زاده صادر نکرده‌ام

وزیر امور خارجه با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی صدور حکم جدید برای ملک زاده در وزارت امور خارجه را تکذیب کرد و گفت: بنده هیچ ملاقات و دیداری با وی نداشته و حکمی نیز به عنوان مشاور به وی نداده ام.

چند نکته در مورد توضیحات وزیر خارجه در مورد دیدارش با همتای بحرینی

آقاي صالحي 2 بار در توضيح ديدار خود با وزير خارجه بحرين تصريح كرده اند كه اين ديدار به درخواست طرف بحريني بوده است. اكنون سؤال اينجاست كه مگر صرف هر درخواستي براي مذاكره و گفت وگو مي تواند به اين نتيجه منتهي شود كه حتماً بايد آن ديدار و گفت وگو انجام پذيرد؟

احكام جديد رئيس‌جمهور برای صالحی و سعيدلو

احمدي‌نژاد در احكام جداگانه‌اي وزير خارجه و معاون بين‌الملل خود را به عنوان رئيس شوراي سياست‌گذاري و نماينده ويژه رئيس جمهور در ستاد برگزاري اجلاس كشورهاي غير متعهد در ايران منصوب كرد.

صالحی: مشایی هیچگونه دخالتی در وزارت خارجه در زمان من نداشته است

صالحی در پاسخ به توکلی گفت که در این مدت که من وزیر خارجه هستم سفرهای ایشان در قالب همراهی با ریاست محترم جمهور بوده است و سفری به تنهایی نداشتند اما در زمانی که معاون رئیس جمهور بود سفرهای متعددی داشت. صالحی همچنین گفت که مشایی هیچگونه دخالتی در دستگاه سیاست خارجی و وزارت امورخارجه در زمانی که من وزیر بودم نداشته است و در زمان من هیچگونه موازی کاری نشده است.

متن نامه و امضاکنندگان استیضاح وزیر امور خارجه

صب محمد شریف ملک زاده کارمند انتقالی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان معاون اداری و مالی وزارتخانه بدون توجه به سوابق مسأله دار وی که مصالح خارجی نظام را به خطر می اندازد.

علل و آثار قطع رابطه با سنگال

غرب قطعاً در پيگيرى سياست به اصطلاح تحميل انزوا به جمهورى اسلامى‌ ايران، مايل است روابط ايران و آفريقا را تيره ببيند و فرصت گرانب‌هاى روابط آفريقايى را به چالشى براى حيات سياسى و بين المللى ايران تبديل کند. پيام اين سناريوى خيالى به خوبى پيداست: آفريقايى‌ها گول ايران را نخوريد!

رفتاری که در عین ادعای بی اطلاعی مرکل، نشان از تسلیم داشت

سفر وستروله به ايران نشان از شكست سياست هاي اتحاديه اروپا در ايران دارد، زيرا پيش از اين، اتحاديه اروپا اعلام كرده بود كه هيچ يك از وزراي خارجه كشورهاي عضو اتحاديه اروپا حق نخواهند داشت به ايران سفر كنند.

صالحی: آلمان درمورد دو تبعه عذرخواهی کند

«علی اکبر صالحی» در مصاحبه با نشریه اشپیگل، از شرکت انتشاراتی این ۲ نفر خواست تا به اشتباه خود و اعزام ۲ خبرنگار با روادید گردشگری اعتراف کند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.