رفسنجانی: افراطیون باعث شدند صدام بترسد و به ایران حمله کند!

هاشمی رفسنجانی دشمنی‌های صدام و آل‌سعود علیه ملت ایران در جنگ تحمیلی ۸ ساله و پس از آن را به افراطیون در ایران نسبت داد.

نفس‎هایشان به شماره افتاده است

از تنگی نفس جانبازان شیمیایی چه کسی خبر دارد؟ نفس‎هایمان به شماره افتاده، من یک جانباز شیمیایی‏‌ام. بدون سر و صدا شیمیایی‎مان کردند و حالا بدون سر و صدا … .

25 سال پس از حمله صدام به کویت

شش ماه از تصویب تحریم‌ها و قطعنامه سازمان ملل علیه تجاوز عراق به کویت می‌گذرد و صدام حالا با تهدید کردن اسرائیل چون اسب رم کرده‌ای است که گرد و خاک به راه انداخته. در آن طرف دنیا رییس‌ ستاد مشترک ارتش آمریکا بسیار مستاصل‌تر از آن است تا گزارش بیشتری از درگیری‌ها در کویت به رییس‌جمهورش بدهد و برای گرفتن دستور ورود نیروهایش به این درگیری به همین گفته بسنده می‌کند: حملات هوایی شاید به تنهایی کاری از پیش ببرند اما ما زمان کافی نداریم؛ اگر وارد جنگ شده‌ایم پس بهتر است ابتکار عمل را از دشمن بگیریم. به این ترتیب بزرگترین جنگ بعد از جنگ جهانی دوم آغاز شد.

۲۸ سال با درد دست و پنجه نرم می‌کند

۷ تیرماه سال ۶۶ که بمب‌های شیمیایی بر سر او و همشهریانش ریخته شد رحیم تنها ۵ سال داشت اما امروز ۲۸ سال است که تنگی‌نفس، عفونت شدید کلیه، ناراحتی‌های اعصاب و انواع بیماری‌ها را تحمل می‌کند.

شمر صدام به هلاکت رسید +عکس

استاندار صلاح‌الدین عراق از کشته شدن «عزت ابراهیم الدوری» معاون دیکتاتور سابق عراق در یک عملیات پیش‌دستانه در منطقه «حمرین» خبر داد.

وقتی قاتل مرگ مقتول را تسلیت می‌گوید

در حالیکه اسناد «سیا» حکایت از مشارکت آمریکا در کشتار حلبچه دارد، در بیست‌ و هفتمین سالگرد این واقعه هولناک، یکی از معاونان وزارت خارجه آمریکا بدون اشاره به توطئه واشنگتن، دولت «صدام» را عامل کشتار هزاران بی‌گناه عراقی دانست و یاد قربانیان را گرامی داشت.

طرحی که با هشدار امام‌خمینی شکست خورد

یکی از جلوه های بسیار روشن فرموده امام که این قرن قرن غلبه مستضعفین بر مستکبرین است شکست طرح فهد است . نطفه شکست طرح فهد در متن سخنان و هشدارهای کوبنده امام قرار داشت.

آموزش یگان‌های داعش به‌دست افسران‌صدامی

یک تیم از افسران ارتش صدام، مسئولیت آموزش یگانهای ویژه تکفیری‌ها در موصل را برعهده دارد.

پروژه صدام آغاز می‌شود

سيروس مقدم گفت: ساخت پروژه صدام با رفع يكسري از مشكلات به زودی ‌آغاز مي‌شود.

آخرین نامه صدام به هاشمی رفسنجانی

در این نامه صدام در عین اینکه جملات عوام‌فریبانه‌ای را به کار برده و انگار نه انگار که وحشیانه‌ترین جنایات را علیه دو ملت ایران و عراق انجام داده، تمام شرایط ایران برای برقراری صلح میان دو کشور از جمله قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر، عقب‌نشینی نیروهای عراقی از اراضی اشغال شده ایران و آزادی اسیران ایرانی را می‌پذیرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.