خرید و فروش زمین‌های وقفی غیرقانونی است

رئیس اداره کل اوقاف استان تهران با تا‌کید بر ضرورت توجه بیشتر مستأجران اوقاف از جمله شهرداری‌ها بر پرداخت حق و اجاره بهای موقوفات، گفت: هرگونه خرید و فروش زمین‌ها و املاک وقفی غیرقانونی و خلاف شرع است.

رفسنجانی و تصمیمات گاهی غیردینی!

سایت آقای هاشمی رفسنجانی اخیراً طی مطلبی با عنوان «مصاحبه منتشر نشده صداوسیما با آیت‌الله هاشمی» به نقل از ایشان پیرامون اسلام و فقها نوشته است:

کشف نسخه قرآنی متعلق به صدر اسلام

یک نسخه قرآن متعلق به صدر اسلام با استفاده از فناوری‌های مدرن در آلمان شناسایی و کشف شد.

زهد پیامبرانه و زهد مصرف‌گرایانه

زهدی که مطهری آن را حاصل ضعف می داند و وبر آن را زهد کاتولیسیسم معرفی می کند کاملا مستعد زهدی است که من آن را زهد مصرف گرایانه می خوانم. مصرف گرایی دقیقا مستلزم نوعی بی تعلقیِ دمدمی مزاجانه است. فرد مصرف گرا باید بتواند به راحتی اموال سالم خود را رها کند و به بازار مُد-دوست ها و نو-دوست ها وارد شود

سریال عمر؛ زنده‌کننده اختلافات شیعه-سنی و عرب-فارس

ساخت آثاری بر پایه منابع اسلامی می‌بایست با تجمیع نظرات علمای اهل اسلام صورت پذیرد. در غیر این صورت ساخت سریال‌ها و فیلم‌های متعدد تاریخی و دینی به یک جنگ رسانه‌ای میان اهل سنت و شیعه تبدیل می‌شود که همانا آب ریختن به آسیاب دشمن است. با این مقدمه می‌توان اینگونه عنوان کرد که سریال «عمر» اثر موفق هست یا نه.

آیت‌الله طالقانی: کسی که روبه‌روی انقلاب بایستد باید نابود گردد

فقط مردم صادق این وسط می‌توانند راه انقلاب علی را پیش ببرند. کسی که روبه‌روی انقلاب بایستد باید هلاک شود، باید نابود گردد. انقلاب، انقلاب محرومین، توده مسلمان، پیروان قرآن و توحید است. هر کس از این مسیر منحرف شد باید پایمال شود. در محیط تقوا ریشه‌ی زراعت هیچ‌کس خشک نخواهد شد، همه به آمال دنیوی و اخروی خود می‌رسند.

صلح امام حسن پرشكوه‌ترين نرمش قهرمانانه

سیاست بنی امیه این بود که ضمن احیای تعصبات قومی-قبیله ای، آداب جاهلی را بار دیگر به ارزش تبدیل کند و مردم را استثمار فرهنگی نماید و به افرادی بدون قدرت تحلیل تبدیل نماید که با حضور اهل بیت و خواص حق، خواه ناخواه این امر محقق نمی‌شد. لذا یکی از این آداب جاهلی، جنگ و قتل و خونریزی برای انتقام بود. بنی‌امیه غالبا افرادی بودند که منافقانه در زمان فتح مکه و مجد اسلام، مسلمان شده بودند و کینه‌هایی از امیرالمومنین(ع) به خاطر کشتن سران کفر و مشخصاً بنی‌امیه در جنگ بدر به دل داشتند

چرا قبله مسلمين تغيير كرد؟

خداوند یکی از اهداف تغییر قبله را، تکامل انسان و آزاد کردن او از بند تعصبات و هوس‌های مادی می‌داند و می‌فرماید: «تغییر قبله، به این دلیل بود که شما را تربیت کنم، از قید تعصب برهانم و استقلال بخشم و نعمت خود را بر شما تمام کنم تا هدایت شوید».

انتشار کتاب «ريزش‌ها و رويش‌ها در بين خواص صدر اسلام»

این کتاب در باب ریزش‌ها به شرح سابقه، احوال و عاقبت شخصیت‌هایی همچون زبير، طلحه، سعد‌بن أبي‌وقاص، محمد بن‌مسلمه، زيد بن‌ثابت، عبدالله بن‌سلام، صهيب بن‌سنان، اسامه بن‌زيد، ابوسعيد خدري،‌ حسان بن‌ثابت،‌ سعد بن‌عباده، قدامه بن‌مظعون، فضاله بن عبيد پرداخته است.

رجبی‌ دوانی: منشاء فتنه‌های صدر اسلام رانت‌خواران بودند

برخی از اینها کسانی بودند که در زمان پیغمبر پست و مقام داشتند. چون این افراد به دنیا آلوده شده بودند و دیدند که امیرالمومنین به اینها آن امتیازهای گذشته را نمی دهد و حتی می خواهد آنچه را که تا الان برده اند برگرداند، مقابل حضرت علی ایستادند و فتنه به راه انداختند چرا که اقدامات حضرت امیر در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی باعث شده بود که منافع نامشروع عده ای به خطر بی افتد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.