رفسنجانی: افراطیون باعث شدند صدام بترسد و به ایران حمله کند!

هاشمی رفسنجانی دشمنی‌های صدام و آل‌سعود علیه ملت ایران در جنگ تحمیلی ۸ ساله و پس از آن را به افراطیون در ایران نسبت داد.

روایتی از شادی شیعیان کشمیر با شنیدن آزادی خرمشهر

کاغذ پوستر که آماده شد، آن را وسط اتاق محل استراحتم پهن کردم؛ رویش نشستم و با قلم درشت نوشتم: «خرمشهر آزاد هو گیا» و پس از آن شروع کردم به نوشتن ریز اخباری که از بعد از ظهر ضبط کرده بودم. در اثنای کار، دوستم از خواب برخواست. نگاهی به ساعت کرد و بعد نگاهی به من انداخت. گفت: «فلانی اگر کسی تو را در این حال و روز ببیند باور می­‌کند که تو اینور دنیا، این ساعت از شب، مفت و مجانی برای انقلاب ایران کار می­کنی؟».

ورود مجلس به ماجرای کلیپ جنجالی

مجلس به ماجرای انتشار کلیپ یکی از خوانندگان زیرزمینی واکنش نشان داد. انتشار کلیپی با عنوان «انرژی هسته‌ای» که همزمان با توافق هسته‌ای وین از سوی یکی از خوانندگان زیرزمینی در فضای مجازی منتشر شد، نه‌تنها بازتاب‌هایی در رسانه‌های خارجی داشت بلکه واکنش مجلس را هم به‌دنبال داشته است.

صدور انقلاب و ضعف وجود نیروی انسانی

یک کارشناس با بیان اینکه فضای عمومی ملت‌ها با انقلاب اسلامی همراه است، گفت: ضعف وجود نیروی انسانی توانمند پاشنه آشیل صدور انقلاب اسلامی است.

مهاجران و نهضت احیاء افغانستان

وی با اشاره به مشترکات فراوان زبان، تقویم، فرهنگ، آداب و رسوم، خط و حتی عیدنوروز میان ایرانی‌ها و افغانستانی‌ها که در دنیا بی‌نظیر است؛ گفت: من شخصا تاکنون ایران و افغانستان را دو ملت جدا از هم حساب نکردم و هیچ‌وقت نگاهم به افغانستان نگاه به یک کشور خارجی نبوده‌است. مخصوصا ما خراسانی‌ها انس طولانی و بلندمدت با افغانستانی‌ها داشته‌ایم.

ما مهاجر، شما انصار!

چند سال پیش نماینده سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در وزارت کشور درباره موضوع مهاجرین سخنرانی کرد. من در آن جلسه به او گفتم شما از ایران تقدیر کردید؛ حق هم همین است. بعد به او گفتم شما فکر می‌کنید مسئله مهاجرین در ایران مسئله آوارگی و پناهندگی است!؟ اشتباه می‌کنید، ایران یک حکومت اسلامی و دینی است و در فرهنگ اسلامی ما مهاجریم و این‌ها انصار. در کنار یکدیگر.

طبق تفكر شیعی دانشمندان بايد علمدار عدالتخواهي باشند

بر اساس آموزه های اسلام ناب؛ دستاوردهاي بشري و موهبتهاي الهي نباید به شكل تبعيض‌آميز در اختيار بعضي از بشريت قرار بگيرد و از دیگران دریغ شود و فضاي ظالمانه در مناسبات جهان حاكم بشود. ايرانيها به مدد انقلاب اسلامي الآن به اين مقطع رسيده‌اند. اين پرچم فقط يك پرچم ملي نيست، يك پرچم جهاني است. كاري كه دارد در قصه هسته‌اي شروع مي‌شود و داريم براي آن شهيد مي‌دهيم نه یک اتفاق در تاریخ ایران که اتفاقی در تاریخ بشریت است.

دوران تقیه و سانسور امام خمینی(ره) پایان یافته است

برخی کشورها به دلیل تحت اشغال بودن نظام‌های استکباری از ما کمک‌های جهادی می‌خواهند کشورهایی مانند سوریه، عراق، لبنان، افغانستان و پاکستان. بنابراین ما باید صدهزار نیروی چریک برای اعزام به این کشورهای اسلامی آماده کنیم زیرا دوران تقیه تمام شده است و سخنان امام که صریحا این مسائل را بیان می‌کند نباید دیگر سانسورشده به مردم به افکار عمومی اعلام شود.

رهبري که باعث گرويدن ميليون‌ها آفريقايي به مکتب اهل بيت(ع) شد

بي ترديد تبليغ و ترويج انديشه هاي امام خميني(ره) و ارزش هاي انقلاب اسلامي ايران، در اقصي نقاط جهان، به ويژه در آفريقا، نيازمند استقامت، تدبير و مديريتي کارآمد است.

تحلیلی بر فرایند بسط و توسعه انقلاب اسلامی

وقتی از یک انقلاب صحبت می‌کنیم باید سه مقطع را در نظر بگیریم. یعنی اگر بخواهیم یك تقسیم‌بندی درمورد مراحل تکامل انقلاب داشته باشیم، یک مرحله، جنبش و انقلاب است که هدفش سرنگونی نظام سیاسی است؛ یک مرحله، نظام سیاسی است و مرحله‌ی سوم، تمدن است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.