شعر: پدرم منتظر است دل به دوای تو حسین

خیمه ها دود شوند ناله کند این عالم/ سفره ها خون شود از عشق و هوای تو حسین/ مادرم گریه کند اشک کند ناله صبح/
پدرم منتظر است دل به دوای تو حسین…

کدام قابل لغو است: مصوبات یا تحولات؟

شاید دولت بتواند دستی در سیاست های اقتصادی ببرد ولی آرمان و اهداف فرهنگی چیزی نیست که از دولتی به دولت دیگر تغییر کند. فرهنگ نباید فدای جناح بندی سیاسی شود.جنگ همان جنگ نرم است و هنوز تهاجم فرهنگی هست،شبیخون فرهنگی هست،جهاد را باید ادامه داد و از توطئه ها نباید غافل شد.

شهید ویتوریو آریگونی، صلح طلبی با وسعت دریا به مظلومیت غزه

قتل آريگوني پس از آن اتفاق افتاد كه كاروان امدادرساني آزادي 2 اعلام كرده بود كه در سالروز حمله كماندوهاي رژيم صهيونيستي به كاروان آزادي و شهادت 9 فعال صلح تركيه، اين كاروان عازم غزه خواهد شد. بسياري از تحليلگران و رهبران حماس بر اين عقيده هستند كه ترور اريگوني تبعه ايتاليايي با هدف نا‌امن نشان دادن غزه و ممانعت از اعزام كاروان‌هاي امدادرساني به غزه بوده است.

آیا ارتباطی بین رشد اقتصادی و توسعه انسانی در ایران وجود دارد ؟

پایین بودن تولید سرانه ایران عمدتا به دلیل پایین بودن نرخ رشد اقتصادی در دهه‌های گذشته به خصوص در دهه شصت که عمدتا نرخ رشداقتصادی منفی بوده است،رخ داده است.در واقع اگراقتصاد ایران دریک دوره زمانی نسبتا بلندمدت،نرخ رشد اقتصادی بالا و پایدار را تجربه نماید،آنگاه تولیدسرانه و به تبع آن رفاه اقتصادی به اندازه قابل توجهی افزایش خواهد یافت.دراین میان تاکید بربهبود رتبه شاخص توسعه انسانی در یک دوره زمانی میتواندگمراه کننده باشد.

دوستان واقعی و غیرواقعی سوریه

آمریکا بدنبال تضعیف مقاومت به نفع رژیم صهیونیستی است، عربستان نیز بدنبال جلوگیری از نقش آفرینی ایران در خاورمیانه است و در نهایت نیز ترکیه به دنبال نفوذ در خاورمیانه و سیاست نو عثمانی گری است.فصل مشترک این جهت گیری ها جلوگیری از گسترش قلمرو ژئوپولوتیکی ایران است.

آیا ارتباطی بین رشد اقتصادی و توسعه انسانی در ایران وجود دارد؟

اگر رشد اقتصادی موجب یک درصد افزایش در نابرابری توزیع درآمد شود، برای کاهش فقر نیاز به نرخ رشدی بیشتر از یک درصد است. اگر فرآیند رشد اقتصادی موجب افزایش نابرابری در توزیع درآمد نشود، هر میزان از رشد اقتصادی فقر را کاهش میدهد واگر رشد اقتصادی نابرابری را کاهش دهد،فقر باسرعت بیشتری کاهش خواهد یافت.

فقر را اینگونه هم به تصویر بکشیم

به واقع عکس ها همیشه عمق محرومیت را نشان نمی‌دهند و بسته به نوع مخاطبان نظر دهی می‌شوند. اصل کلامم این است که محرومیت را باید دید باید لمس کرد و درک کرد. به یاد می آورم در اردوی جهادی شرکت کرده بودم و شاید در مرفه ترین قشر آن دیار محرومیت موج می‌زد. سه ماه زندگی بین عزیزانی از جنس محروم باعث شد فقر مطلق را انکار کنم. فقر مطلقی که در بین تمام عناوین خبری نمود دارد که شاید حس ترحمی را برانگیزد

آیا براستی دهه جنگ پایان یافته است؟

عده ای از تحلیل گران پس از سخنرانی وی اینگونه گفتند که این سخنان پیام نوید بخشی برای ایران و سوریه است.این موضوع و همچنین اخباری مربوط به یافتن منابع نفتی در آمریکا ذهن را بدان سو می‌برد که شاید آمریکا از خاورمیانه روی گردان شود و این منطقه پر قصه را به حال خود رها سازد.

کم مانده است ایران را هم مصادره کنند!

به نظر می‌آید کم‌کم باید عادت کنیم ابوعلی سینا را هم ترک یا عرب بدانیم، مانند تار که هنوز با گوشه‌های ایرانی می‌نوازد و جهانیان نغمه ترکی می‌شنوند!

آمریکایی‌ها خواب بهار عربی را در خیابان‌های تهران می‌بینند

۹ دی ماه دیگر باید نه تنها فتنه داخلی بلکه باید بتواند هرگونه دست اندازی بر امنیت ملی ما را خنثی کند. هم اینک که دشمنان بهار عربی را برای ما خواب می‌بینند باید رویاهایشان به زمستانی از ناامیدی تبدیل شود. این مهم در سایه چنگ زدن به ریسمان ولایت فقیه و استواری در برابر فتنه داخلی و خارجی است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.