دنیای پس از افول امریکا

بیدیشا بیسواس، استاد علوم سیاسی دانشگاه وسترن واشنگتن درباره افول امریکا و تأثیر آن بر روابط امریکا با کشورهای متحدش سخن می گوید و در این میان توجه ویژه ای به بهره برداری چینی ها از این فرصت پیش آمده، دارد.

فرشچیان: ایران مملکت صلح و دوستی است

استاد فرشچیان گفت: من در آمریکا و هر جای دنیا سعی می‌کنم به همه بگویم ایران مملکت صلح و دوستی است.

«صلح» پیام ملت ایران به جهانیان است

رییس بنیاد سعدی خطاب به شرکت کنندگان در دوره دانش افزایی زبان فارسی گفت: هنگامی که به کشورتان بازمی‌گردید، پیام ما را به ملت خود برسانید و بگویید که ایرانی‌ها ملتی صلح‌دوست هستند.

صلح امام حسن محصول خیانت بود

حجت‌الاسلام قاسمیان: امتیازاتی که عده‌ای پای میز مذاکرات دادند از سوی احمدی‌روشن‌ها، شهریاری‌ها و پایمردی ملت به دست آمده است

دستاوردها و چالش‌های مذاکرات هسته‌ای

تیم مذاکره‌کننده ایرانی با تکیه بر وحدت مواضع سیاسی داخلی کشورش، توانست جهان را به صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای تهران به اعتراف وادارد.

هر ۳ روز، یک تهدید

تهدیدات نظامی علیه ایران می‌تواند در مجامع بین‌المللی دست‌کم طرح و پیگیری شود و لااقل صدای اعتراض ایران به گوش نهادهای بین‌المللی و افکار عمومی جهانی برسد. چطور می‌شود این‌ گونه تهدیدات، تهدیدی برای صلح و امنیت بین‌الملل به‌ حساب نیایند؟

قرآن وعترت جهان را به عدل می‌رساند

آیت الله جوادی آملی گفت: توافق هسته ای محصول ماه رمضان و دعای بسیاری از شما برادران و خواهران ایمانی در ایران اسلامی است. مهمترین وسیله ای که می تواند جهان را به صلح، عدل و عقل برساند قرآن و عترت است.

ایران همچنان تهدیدی بزرگ برای صلح و امنیت

وزیر خارجه کانادا امروز سه‌شنبه مدعی شد که بلندپروازی‌های هسته‌ای ایران همچنان تهدیدی بزرگ برای صلح و امنیت است.

طرح ۷ ماده‌ای سازمان ملل برای حل بحران یمن

سازمان ملل متحد به صورت رسمی طرح هفت ماده‌ای خود را برای حل بحران یمن که محور اصلی آن برقراری آتش‌بس در این کشور است، ارائه کرد.

جوانان فریب خورده را از تکفیری‌ها جدا کنیم

اسلام دین محبت و رافت حتی نسبت به غیرمسلمانان است. ما باید به دنیا اثبات کنیم که روش آنها از اسلام بیگانه است. و جوانانی که جذب آنها شده اند را از آنها جدا کنیم. مبارزه نظامی با این گروه لازم است اما کافی نیست. باید ریشه های آنها بوسیله علمای اسلام خشکیده شود.