ره‌آورد اتحادیه اروپا برای یونانی‌ها

اگر صندوق بین‌المللی پول و بانک مرکزی اروپا با لغو بازپس‌گیری بخش اعظم بدهی خود از یونانی‌ها به بهبود زندگی آنها کمک نکنند، شهروندان یونانی باید در انتخابات روز یکشنبه(امروز) خود درخواست‌های ریاضتی را رد و (حوزه) یورو را ترک کنند.

آموزش خبرنگاران یونانی توسط آمریکاییها

نماینده اسبق یونان در صندوق بین‌المللی پول در مجلس این کشور شهادت داد که گروهی از خبرنگار یونانی در واشنگتن آموزش دیده اند تا از جایگاه و موقعیت صندوق بین المللی پول و کمیسیون اروپا در رسانه های یونانی حمایت کنند.

ایران هفدهمین کشور پرجمعیت جهان

صندوق بین‌المللی پول در جدیدترین برآورد خود اعلام کرد که جمعیت ایران در سال 2014 به 77.9 میلیون نفر رسیده است و ایران هفدهمین کشور پرجمعیت جهان به شمار می‌رود.

مدل «بسته خروج از رکود»، نسخه شکست خورده صندوق بین‌المللی پول است

نسخه‌ای که صندوق بین‌المللی پول برای چند دهه بر جهان تحمیل کرد و جز چند کشور که از تعداد انگشتان یک دست تجاوز نمی‌کند، در بقیه‌ی کشورها به شکست انجامید. این نسخه از آغاز دولت سازندگی تا کنون در کشور، کم و بیش، در حال اجرا است و خود یکی از عوامل مهم وضع موجود است.

ثروتمندان ایران ۵ برابر فقرا یارانه می‌گیرند

آمارهای ارائه شده از سوی صندوق بین المللی پول نشان می دهد توزیع یارانه انرژی و مواد غذایی در ایران به شکلی نامتوازن انجام می گیرد.

ایران اولِ خاورمیانه در پرداخت یارانه سوخت شد

صندوق بین المللی پول میزان پرداخت یارانه سوخت از سوی دولت ایران را معادل ۱۲.۷ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور برآورد و اعلام کرد ایران از این نظر در منطقه خاورمیانه اول اما از نظر اختصاص هزینه برای بخش آموزش هشتم شده است.

گزارش صندوق بین‌المللی پول از بدهی ایران

صندوق بین‌المللی پول از یک‌دهم شدن بدهی‌های عمومی خالص ایران در دولت نهم و دهم خبر داد و پیش‌بینی کرد در سال ۲۰۱۳ بدهی دولت ایران با افزایش ۲۸ برابری نسبت به سال قبل از آن به ۳۲۴ هزار میلیارد ریال برسد.

سخنان طیب‌نیا در نشست سالانه بانک جهانی

وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران در سخنرانی خود در نشست سالانه بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول گفت: تحریم‌های اقتصادی یک‌جانبه اعمال شده علیه ایران به ویژه در بخش‌های نفت و گاز، اقتصاد شکننده جهانی را به شدت با چالش روبرو کرده است.

گزارش صندوق بین‌المللی پول از اقتصاد ایران

صندوق بین‌المللی پول در جدیدترین گزارش خود با بررسی مهم‌ترین شاخص های اقتصادی ایران از بهبود رشد اقتصادی این کشور در سال ۲۰۱۳ و پیش‌بینی خروج از رکود برای سال آینده میلادی خبر داد.

تقدیر رییس صندوق بین‌المللی پول از ایران

کریستین لاگارد، رییس صندوق بین المللی پول در نامه‌ای از اقدام جمهوری اسلامی ایران در اجرایی کردن طرح «هدفمندی یارانه‌ها» تقدیر کرد و از این اقدام به عنوان الگویی مناسب برای بهره برداری سایر کشور‌ها مخصوصاً کشورهای نفت خیز منطقه خاورمیانه یادکرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.