بانک مرکزی محرم خوبی نبود

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی از نامه‌نگاری با رئیس‌جمهور درباره تخلفات بانک مرکزی در استفاده غیرقانونی از منابع این صندوق خبرداد و موجودی فعلی صندوق توسعه ملی را ۴۰ میلیارد دلار اعلام کرد.

سلطه بر بانک مرکزی تشدید شده است

وزیر اقتصاد دولت دهم گفت: تأمین مالی دولت به ازای 4.1 میلیارد دلار نفتی که فروخته­ شده بالغ بر یکصدهزار میلیارد ریال پایه پولی و پانصد هزار میلیارد ریال نقدینگی را افزایش داده ­است، از سوی دیگر وقتی بانک مرکزی ناگزیر است در ازاء ارز فروخته یا وصول نشده به دولت ریال بدهد، به معنای تشدید سلطه دولت بر این بانک است.

بازنگری در نفت ۷۲ دلاری بودجه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه قیمت نفت،‌ نرخ دلار، کاهش سهم صندوق توسعه ملی و هدفمندی یارانه‌ها ۴ محور اساسی در بوجه است، گفت: پیشنهادهای مشروط برای کاهش سهم صندوق توسعه ملی وجود دارد.

4.1 میلیارد دلار را برداشتند ولی پس دادند

بانک مرکزی مبلغ مزبور را در تاریخ ۱۷/۳/۲۰۱۴ (۲۶/۱۲/۱۳۹۲) از حساب‌های صندوق توسعه ملی برداشت و با توجه به پیگیری‌های به‌عمل‌آمده متعاقباً در پایان فروردین‌ماه ۱۳۹۳ با تنظیم سند اصلاحی وجوه برداشت‌شده را به تاریخ روز برداشت به حساب‌های ارزی صندوق توسعه ملی واریز نموده است.

طلب ۹هزارمیلیاردی شهرداری‌تهران از دولت

در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران، با تصویب دوفوریت طرحی برای پیشنهاد به دولت و مجلس درباره پیش‌بینی مطالبات شهرداری از دولت در بودجه ۹۴، رقم این مطالبات ۹ هزار میلیارد تومان اعلام شد.

حساب صندوق توسعه ملی از دولت جدا شود

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه حساب صندوق توسعه ملی باید از دولت و بانک مرکزی جدا شود، گفت: بودجه امسال کسری ۱۰ درصدی دارد و ۹۰ درصد اصلاحات انجام‌شده لایحه خروج از رکود مورد تأیید دولت است.

دولت ۴ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برداشت کرد

تکذیب مقامات دولتی اما پایان کار نبود؛ چرا که چند روز بعد، رئیس دیوان محاسبات در نامه‌ای خطاب به رئیس کمیسیون برنامه و بودجه اعلام کرد که دولت ۴ میلیارد دلار از حساب صندوق توسعه ملی برداشت کرده و ۲ میلیارد دلار آن را در بانک مرکزی تبدیل به ریال کرده است که در اصل ایجاد پول پرقدرت و تورم‌زا است.

برداشت غيرقانونی دولت از صندوق توسعه ملی

عضو هيئت امناي صندوق توسعه ملي با بيان اينکه دولت سال گذشته برداشت غيرقانوني از صندوق توسعه ملي داشته است،‌ گفت:‌ سازمان بازرسي و ديوان محاسبات بايد به اين موضوع ورود کنند.

منتقدان دیروز برای استفاده از صندوق عجله دارند

علاوه بر آن موضوعی که بسیار تعیین کننده است، برجسته ساختن ضرورت کاهش اتکا به منابع حاصل از نفت و امکان پذیری استمرار اتکا به درآمدهای نفتی کشور در سال های نه چندان دور و امکان کاهش چشمگیر صادرات نفت است.

سراج، موجودی صندوق توسعه را اعلام کرد

رییس سازمان بازرسی کل کشور با ارائه گزارشی از موجودی صندوق توسعه ملی، گفت: در رابطه با موجودی صندوق توسعه ملی اخیراً حرف‌های ضد ونقیض زیادی مطرح شده است. برای پیشگیری از تشویش اذهان عمومی اعلام می‌کنم که جمع موجودی این صندوق 54 میلیارد و 500 میلیون دلار است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.