پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

هیچکاک، اسپیلبرگ و دیگران

کمپانی یونیورسال در اواخر دهه ۳۰ با حضور مدیران جدید فصلی جدید در فعالیت‌هایش گشوده شد و روزگاری بزرگترین کارگردانان جهان پرفروش‌ترین آثار تاریخ سینما را در این مجموعه سینمایی ساختند.

دیزنی و پارک‌های موضوعی‌اش

کمپانی دیزنی به عنوان یکی از کمپانی‌های بزرگ هالیوودی، بخش مهمی از فعالیت خود را در بخش تفریح و سرگرمی متمرکز کرده که با ساخت دیزنی‌لندها ممکن شده است.

چرا سینمای ایران در حال نابودی است؟

مشکل اصلی این است که سینماگران و فیلمسازان ما از حرف تهی شده‌اند، چون حرفی برای گفتن ندارند قهراً سبک و خلاقیت نویی هم در عالم تکنیک اتفاق نمی‌افتد. بحران حرف نو در سینمای ما جدی است وسینماگرهای ما کم‌کم رو به ورشکستگی می‌روند، زیرا فیلم‌سازان نمی‌توانند تحلیل نویی از وضعیت اجتماع خود ارائه دهند.

چرا هالیوود فیلم جنگی می‌سازد؟

یکی از راهکارها این است که به سایر کشورهای صاحب صنعت سینما نگاه کنیم و ببینیم چگونه است که هالیوود هنوز که هنوز است درباره و جنگ های آمریکا و جنگ جهانی اول و دوم فیلم می سازد و موفق هم می شود. این سینما نه تنها درباره رشادت های خودش با سرمایه گذاری های مفید فیلم می سازد بلکه حتی از حمله کردنش به سایر کشورها هم حماسه می آفریند.

اقتصاد سینمای ایران بحرانی است

رییس انجمن سینماداران گفت كه مخاطبان امروز رغبتی برای رفتن به سالن های سینمایی ندارند و شرایط موجود سینماداران را با مشكلات عدیده ای روبه رو كرده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.