افغانستان جدید

شرایط جدید افغانستان، از طرفی با خروج امریکا و تلاش داعش برای حضور در این کشور همراه است و از طرفی با نفوذ بیشتر طالبان میان مردم. لازم است کشورهای منطقه برای حفظ امنیت و ثبات منطقه و همچنین مقابله با داعش، به همکاری با برخی از انشعابات طالبان که از رویکردهای خشن دوری گزیده اند، اقدام کنند.

چرا ایران مذاکره با گروهی مانند طالبان را علنی کرد؟

عربستان، امارت، قطر و علی الخصوص پاکستان پیش از این به صورت سنتی پرنفوذترین کشورها بر طالبان افغانستان نام برده میشدند. اما ایران می خواهد آشکارا تاثیر گذاری خود بر محیط افغانستان و ایضا طالبان را به نمایش بگذارد. ایران چگونه می تواند این کار را انجام بدهد.

چهره سوزی به سبک ما حزب اللهی ها

در جبهه فرهنگی مقابل ما یک الف بچه کاری می‌سازد یا در جشنواره بین‌المللی تقدیر می‌شود، همه برای تفدیر و بزرگداشت و چهره‌سازی و… او بسیج می‌شوند.اما…

دلیل پنهان‌کاری مرگ ملاعمر چه بود؟

طالبان با انتشار بیانیه‌ای به پنج زبان پشتو، دری، اردو، عربی و انگلیسی زندگی‌نامه «ملا منصور» رهبر جدید خود را منتشر کرد.

چرا «ملا منصور» پذیرفته شد؟

اختلافات موجود بین پاکستان و طالبان از سال 2012 میلادی زمانی که ملامنصور دفتر طالبان در قطر را ایجاد و این گروه را دور از دسترس آی‌اس‌آی قرار داد، ظاهر شد.

230 عضو طالبان به روند صلح پیوستند

پس از آنکه معاون اول رئیس جمهور افغانستان وارد نبرد با شبه‌نظامیان طالبان در ولایت فاریاب شد، 230 نفر از آنان در این ولایت به روند صلح پیوستند.

پرفروش‌ترین کتاب‌های غیرادبی جهان

نیویورک تایمز در هفته گذشته از ۱۰ کتاب غیرادبی به عنوان پر فروش‌ترین آثار نام برد که در میان این آثار زندگینامه «ملاله» دختر افغانستانی ترور شده به دست طالبان نیز به چشم می‌خورد.

پاکستان حمله انتحاری کابل را محکوم کرد

وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه‌ای حمله انتحاری عصر شنبه در کابل را محکوم نموده و با قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد.

آمریکا برای افغانستان طراحی‌های جدید دارد

یک کارشناس ارشد مسائل منطقه گفت:آمریکا طراحی‌های جدیدی را برای افغانستان رقم زده و تاریخ مصرف طالبان را بعد از مرگ ملاعمر رو به پایان می‌داند و متاسفانه داعش را به عنوان ابزار جدیدی وارد میدان خطرناک جنگ، کشتار و ترور در افغانستان کرده است.

آغوش دولت افغانستان برای طالبان باز است

وزیر کشور افغانستان با بیان اینکه آغوش دولت به روی طالبان باز است، گفت: نیروهای افغانستان در برابر زورگویی‌ها سرخم نخواهند کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.