«مجله شعر» رونمایی شد

در اولین گردهمایی کانون دانشجویان غیرایرانی این کانون رسماً کار خود را آغاز کرد و مجله شعر رونمایی شد.

بلوار مدیریت به‌نام آیت‌الله مهدوی‌کنی می‌شود 

رئیس کمیسیون نام‌گذاری شورای شهر تهران از نامگذاری بلوار مدیریت به نام حضرت آیت‌الله مهدوی کنی خبر داد.

اهدای دومین جایزه ادبی صفارزاده در آبان‌ماه

امسال بخش ویژه‌ای مخصوص معرفی بانوی برگزیده فرهنگ داریم. این انتخاب بر اساس رصد شورای داوران از میان بانوان فعال فرهنگی کشور است و در کنار آن بانوانی نیز که حس می‌کنند کارنامه کاری درخشانی دارند می‌توانند رزومه خود را برای بررسی در اختیار ما قرار دهند.

جدایی از همسر معتاد و کار در شرکت نفت تا خادم قرآن شدن

در بازگشت به ایران اگرچه به دلیل روشنگری‌های سیاسی در ایران و خارج، مشکلاتی برای استخدام او وجود داشت اما چون در کارنامه‌اش از 48 واحد درسی 8 واحد ترجمه ثبت شده بود و کمبود و نبود استاد ترجمه برای رشته‌های زبان خارجی باعث گله‌مندی گروه‌های زبان بود…

روایت دیدار استاد طاهره صفارزاده با امام راحل

وقتی به کوچه های جماران رسیدیم یادم هست که ایشان با درختهای خیابان هم صحبت می کرد و زیر لب می گفت خوشا به حال شما که چهره یک فرد فرهیخته را نوازش می کنید وقتی به منزل امام رسیدیم چادر نمازش را از کیفش درآورد و گفت: دوست دارم با این چادر به دیدار ایشان بیام تا متبرک شود.

چه کسی اولین بار جرقه حوزه هنری را زد؟!

شاعر کشورمان گفت: از نخستین کسانی که جرقه حوزه هنری را زد صفارزاده بود. در کنگره ها و شب شعرهای حوزه هنری از همان ابتدا شرکت می کرد تا …

طاهره صفارزاده؛ طنینی در شعر پایداری

طاهره صفارزاده با اشعارخود نظریه‌ی «شعر طنین» را که از گونه‌های شعر مقاومت با درون مایه‌ای دینی در قالبی جدید به شمار می‌رود و زبان و سبکی تازه از شعر است به جامعه ادبی کشور معرفی کرد. نظریه‌ای که هم مایه‌ی بحث‌های ادبی و محدودیت‌های سیاسی برای او قبل از انقلاب اسلامی بوده و هم بر اندیشه‌ و نگرش شاعران دوران پس از انقلاب تاثیر داشته است.

ترجمه صفارزاده از قرآن حکیم تجدید چاپ شد

برادر زنده‌یاد طاهره صفارزاده از عرضه چاپ جدیدی از ترجمه او از قرآن حکیم در نمایشگاه بین‌المللی قرآن امسال خبر داد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.