ضرورت وجود متخصصان طب سنتی در بیمارستان‌ها

یک متخصص طب سنتی گفت: امکان اینکه در بیمارستان‌های موجود بخش‌هایی از طب سنتی داشته باشیم و کاملاً در تعامل طب جدید باشیم, بسیار خوب است. مشاوره‌های متخصصان طب سنتی به اطبا در امر درمان بیماران بسیار می‌تواند کمک‌کننده باشد.

توجه به طب سنتی گامی موثر در تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی است

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) گفت: یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی مبتنی بر دانش بومی طب سنتی است که با نهادینه شدن آن می‌توان بسیاری از هزینه‌های درمان را کاهش داد و حتی این علم را به دنیا صادر کرد.

درمان دلهره با طب سنتی

متخصص طب سنتی توصیه‌های لازم برای کاهش اضطراب را بیان کرد و گفت: حمام کردن، صبحانه خوردن و پرهیز از افکار منفی از راهکارهای کاهش دلهره است.

طب سنتی در نمایشگاه قرآن کریم

بازدیدکنندگان نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با مراجعه به غرفه اسوه در بخش نهادها و سازمانها می توانند از روشهای درمان بیماریها به شیوه اسلامی ایرانی بهره مند شوند.

راه‌های پیشگیری از تشنگی در ماه رمضان

یک کارشناس طب سنتی راه‌های پیشگیری از تشنگی در ماه رمضان را تشریح کرد.

حجامت برای همه افراد مفید نیست

یک متخصص طب سنتی با اشاره به اینکه حجامت برای همه افراد مفید نیست، توصیه‌های قبل و بعد از حجامت را تشریح کرد.

خواب آخر روز خواب مرگ است

یک متخصص طب سنتی گفت: خواب آخر روز خواب مرگ است. همچنین، خواب بعد از ناهار افراد را از فعالیت می‌اندازد و خواب روز فراموشی می‌آورد.

داروهای گیاهی عارضه دارند

معاون آموزشی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در طب سنتی ایران 6 اصل تغذیه صحیح، توجه به خواب و بیداری، ورزش، توجه به تغییر فصل و آب و هوا، توجه به روح و روان و توجه به پاکسازی بدن از مواد زاید و نگاهداشت مواد ضروری در بدن 6 اصل حفظ تندرستی هستند.

سردمزاج‌ها چه چیزهایی باید بخورند

متخصص طب سنتی گفت: سردمزاج‌ها بهتر است گوشت گوساله، ماهی، عدس، خیار، کاهو، موز و کیوی کمتر بخورند و به جای آن گوشت گوسفند، نبات، نعنا، روغن کنجد، سبزی، مغزها و چای دارچین بخورند.

طب‎سنتی وارد شبکه‎بهداشت کشور می‌شود

معاون طب سنتی وزیر بهداشت از تدوین بسته آموزشی طب سنتی برای بهورزان و ورود این طب در شبکه بهداشت خبر داد و گفت: سبک زندگی نادرست باعث شده حدود ۵۰ مردم به کبد چرب مبتلا باشند.