عکس: دولت راستگویان: بنزین گران نمی‌شود

۵ اسفندماه سال گذشته پس از آن که مجلس با هدف همراهی با دولت یازدهم، تبصره ۲۱ لایحه بودجه ۱۳۹۴ (مربوط به هدفمندی یارانه‌ها) را عینا مطابق پیشنهاد دولتی‌ها به تصویب رساند، محمدباقر نوبخت به جمع خبرنگاران آمد و وعده داد که با توجه به مصوبه مذکور، در سال ۹۴ بنزین و گازوئیل گران نخواهد شد.

تأمین کسری یارانه ها؛از جیب کم مصرفها

در صورت تصویب و اجرای این سناریو، مردم کم مصرفی که در حد الگوی مصرف (سهمیه ها)، بنزین مصرف می کنند و عموما کم درآمد هم هستند، جریمه می شوند و با افزایش 43 درصدی قیمت بنزین مواجه می‌‌‌‌شوند ولی پرمصرف هایی که بیشتر از سهمیه ها، بنزین مصرف می کنند و عموما پردرآمد هم هستند، تشویق می شوند.

انتقاد جهانگیری از پرداخت یارانه نقدی

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به چالش های جدی پیش روی نظام گفت: در یکسال و نیم سپری شده از عمر دولت، موفق شدیم در بسیاری از این مشکلات از جمله تحریم ها و تورم اقتصادی فائق بیاییم.

یارانه بگیران گدا نیستند

عزت‌الله یوسفیان‌ملا با اشاره به اینکه این موضوع که دولت به صورت زیرنویس تلویزیونی از مردم درخواست انصراف از دریافت یارانه را می‌دهد خلاف قانون است، اظهار داشت: دولت اطلاعات کافی درباره فاز دوم هدفمندی به مردم نمی‌دهد

۲۰ فروردین تاریخ انصراف از دریافت یارانه

فرم‌های خوداظهاری هدفمندی یارانه‌ها از ۲۰ فروردین‌ماه ۹۳ به مدت ۱۰ روز منتشر و از طریق سامانه اینترنتی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

فاز دوم‌هدفمندی‌ از فروردین اجرایی‌‌می‌شود

محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور، درباره زمان اجرایی‌شدن فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اظهارداشت: مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها از اواخر فروردین‌ماه و بعد از انجام ثبت‌نام از متقاضیان نیازمند اجرایی می‌شود.

هدفمندي مدل روحاني؛ قيمت‎ها کم‌کم خيلي گران مي‎شود!

درحالي‎که همه منتظر گراني حامل‎‎هاي انرژي از جمله برق در سال ۹۳ بودند وزارت نيرو نتوانست اين مدت را تحمل کند و در همان اول اسفند قيمت برق را ۲۵ درصد گران کرد. بدين ترتيب مشخص شد افزايش تدريجي نرخ‎ها که دولت همواره از آن دم مي‎زند همان گراني چندباره در سال است؛ يعني دولت قرار است هر چندماه يکبار نرخ‎ها را افزايش دهد.

معروف‌ترین چهره‌هایی که یارانه نمی‌خواهند

یکی از ثروتمندترین زنان ایران عضوی شورای شهر تهران هم هست. فاطمه دانشور در جلسه روز سه شنبه شورای شهر رسما اعلام کرد که به کمپین انصراف از دریافت یارانه پیوسته و از همکارانش هم خواست که این کار را بکنند.

حذف بی‎سر و صدای 21 میلیون روستایی از دریافت سبد کالایی

بر اساس تصمیم دولت یازدهم در مورد اعطای سبد کالای حمایتی به برخی اقشار جامعه، روستائیان مشمول این طرح نمی‌شوند، بر همین اساس این نگرانی ایجاد شده که مبادا روستائیان قربانی سردرگمی دولت در شناسایی اقشار مرفه شده‌اند.

۶ ایراد به طرح دولت برای اهدا سبد کالایی

از کل جمعیت کشور تنها 15 میلیون نفر از دریافت این سبد کالا برخوردار می‌شوند درحالی که تعداد زیادی از این سبد محروم می‌شوند و مطمئنا دولتمردان باید دلائل منطقی برای این اقدام داشته باشند، هرچند که علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد معتقد است سبد کالایی ارتباطی به یارانه نقدی و حذف گروه‌های مختلف جامعه از دریافت یارانه ندارد