یارانه نقدی آذر شنبه شب واریز می‌شود

یارانه نقدی آذرماه شنبه شب به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

پیشنهاد جدید به دولت برای اجرای هدفمندی

عضو کمیسیون انرژی مجلس از طرح پیشنهاد جدیدی برای اجرای هدفمندی یارانه‌ها در ۴ فاز خبر داد و گفت: این پیشنهاد علاوه بر دولت، به دو کمیسیون اقتصادی و برنامه و بودجه نیز ارائه شد.

کمک نقدی آخر سال قطعی شد

جلسه مشترک مجلس و دولت با حضور روسای دو قوه مقننه و مجریه امشب در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها بعد از خرداد ۹۲

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با بیان اینکه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به خرداد 92 به بعد موکول خواهد شد، گفت: بانک مرکزی تکلیف معوقات بانکی دولتی و بخش‌خصوصی را هنوز گزارش نکرده است.

چرا بازار سکه و ارز ملتهب شد؟

نرخ سکه و ارز در سال جاری نوسان‌های زیادی را پشت سر گذاشته و در دوره‌های کوتاه مدت، افزایش‌های قابل توجهی را تجربه کرده است، به‌طوری که در اثر افزایش نرخ ارز، ارزش پول ملی کشور کاهش یافته و علاوه بر کاهش قدرت خرید مردم، شکاف میان نرخ ارز رسمی و بازار که تا سال گذشته رقم کمی بود، اکنون به بیش از ۵۰۰ تومان رسیده است.

حذف ۱۰میلیون پول‌دار از دریافت یارانه

سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی دولت با بیان اینکه براساس دستور رئیس جمهور قصد داریم با افرادی که نیاز به دریافت یارانه نقدی ندارند، مکاتبه کنیم، گفت: 10 میلیون نفر از اقشار مرفه در مرحله دوم اجرای قانون از لیست دریافت یارانه نقدی حذف می‌شوند.

ساندی تایمز: ایران الگوی ‌موفق ‌هدفمندی ‌یارانه‌ها

روزنامه ساندی تایمز طی گزارشی، ایران را الگوی مناسبی برای سایر کشورهای منطقه، در اجرای موفق هدفمندی یارانه‌‌ها عنوان کرده است. این روزنامه انگلیسی در گزارش خود نوشت: تصمیم ایران برای کاهش یارانه سوخت، برق و موادغذایی با پاسخی غیرمنتظره از سوی مردم روبه‌رو شده است و به عبارت دیگر مردم ایران لزوم کاهش یارانه‌ها را پذیرفته‌اند.

مزایای مثبت هدفمندی یارانه‌ها میان مدت و بلندمدت حاصل می‌شود

نظام بانكي به دليل اينكه زيرساخت‌هاي كاملي براي مطالبات مردم ندارد دچار كاستي‌هايي مي‌شود و نقصان‌هاي سيستم بانكي شكل مي‌گيرد. امروز برخي از سيستم‌هاي بانكي نمي‌‌توانند به مردم پاسخگو باشند به دليل اينكه خود را براي اين طرح آماده نكردند كه در اين خصوص بايد چاره‌اي انديشيده شود.

راهکار‌های نظارت مردمی، گام بزرگ در هدفمندسازی یارانه‌ها

اما مهمترین بخش از این طرح، همکاری مردمی است. به طوری که اگر تمام افراد جامعه نسبت به اتفاقات این بخش حساسیت های لازم را به خرج داده و در مقابل تخلفات سکوت ننمایند و با درمیان گذاشتن اطلاعات خود از چند و چون امور با دیگران، و یا گزارش اشکالات و تخلفات به مسئولان مربوط اقدام نمایند

آغاز جراحی بزرگ اقتصاد ایران؛ قیمت حامل‌های انرژی اصلاح شد

با دستور ویژه رئیس جمهور، فاز نخست اصلاح قیمتها از شب گذشته اجرایی شد تا در آینده از این شب به عنوان “شب به یاد ماندنی اقتصاد ایران” یاد شود، همچنین همزمان با آغاز اصلاح قیمتها، امکان برداشت یارانه نقدی از حسابهای بانکی فراهم شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.