شعر: غم نان، كاش بدانی غم نان يعنی چه؟!

گاریِ سيب فروش سر ميدان افتاد | مرد از جاذبه در بهتِ خيابان افتاد | غم نان ، كاش بداني غم نان يعني چه | يعني آدم به تب گندم از ايمان افتاد | آدم آن روز كه دستش به دهانش نرسيد | از خدا دست كشيد و پي شيطان افتاد

آثار عقب‌ماندگی اقتصادی از منظر حضرت امام صادق(ع)

حضرت امام صادق علیه‌السلام در روایت شریفی می‌فرمایند: «گرانی قیمت‌ها اخلاق و رفتار مردم را بد می‌كند. امانت‌داری را از بین می‌برد و مردم مسلمان را در فشار و سختی به ستوه می‌آورد.» تأكیدی كه نشان‌دهنده آثار سوء عقب‌ماندگی اقتصادی است و موجب می‌شود تا بر اثر گرانی و تورم، بخش‌های گوناگون اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به‌ویژه ارزش‌های اخلاقی جامعه به شدت آسیب ببیند.

حاشیه شهرها؛ آنجایی که کسی عید را روزشماری نمی‌کند

جنس نوروز انگار در حاشیه‌های شهر فرق می‌کند، اینجا کسی نمی‌داند چند روز به عید مانده است. در حاشیه شهر به دور از دود و بوق ماشین‌ها، می‌توانی مردمان فقر زده را ببینی که می‌خواهند برای خود لباسی که دیگران چندین بار پوشیده‌اند یا از آن خسته شده‌اند می‌شود لباس سال نوی آن‌ها.

دادنامه‌ای علیه وجدان سیاسی و رسانه‌های تهران زده + فیلم

این فیلم به مقایسه‌ی پوشش رسانه‌ای و واکنش روزنامه نگاران اصلاح طلب به مرگ دختری به نام «هاجر نویدی» در سال ۸۱ و فوت «ندا آقاسلطان» که در حوادث پس از انتخابات در سال ۸۸ کشته می‌شود می‌پردازد.

قلعه گنج، دیار مستضفین

وقتی می‌بینی با چه افتخاری از دین و مذهبشان دفاع می‌کنند و رد کردن رشوه کلان برای تغییر مذهب را به عنوان یک ماجرای معمولی برایت تعریف می‌کند، در می‌یابی که انگار، امام خمینی ـ آن پیر فرزانه ـ این مردم فقر و پا برهنه را می‌شناخت که می‌فرمود:” وارثان واقعی این انقلاب پابرهنگان و مستضعفین و کوخ‌نشینان هستند… .”

اوضاع اسفناک مردمی در کنار من و تو + درخواست کمک

آنقدر در زندگی شهری و ماشینی و روز مره خود فرور فته ایم که نه دیگر چشمی داریم برای دیدن حقایق ونه گوشی برای شنیدن فریادها و ناله ها و نه قلبی برای عاطفه ورزیدن به محرومین و پابرهنگان

گفتاری منتشرنشده از حاج عبدالله والی درباره‌ی اثرات اردوهای جهادی

اگر شما می‌خواهید، یك گروه دانشجویی یا فارغ‌التحصیلی تشكیل دهید، باید برای رضای خدا باشد. این خیلی مهم است. یك موقع می‌خواهیم خودمان را مطرح كنیم، كه معلوم است شكست می‌خوریم؛ یك موقع نه، می‌خواهیم گروهی را برای رضای خدا، اولاً برای ایجاد حركت در خودمان و بعد جامعه‌ی مورد نظرمان ایجاد كنیم. اگر با این نیت رفتیم، یقیناً خدا كمك می‌كند.

روز جهانی غذا یا روزی برای گرسنگان و دیدگاه اسلام

در پیام امسال دبیرکل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی غذا یک نوید و یک تأسف می‎توان دید. نوید آن است که به ادعای وی در این پیام تعداد گرسنگان دنیا از یک میلیارد نفر به 925 میلیون نفر کاهش یافته و تأسف هم همین تعداد زیاد گرسنگان در دنیا است.

مدارسی بدتر از کپری در مناطق فقیرنشین+ عکس

مسئولین دولتی معتقدند که مدارس کپری درحال جمع شدن است و تنها معدود مدارسی در مناطق جنوبی کشور وجود دارد. درحالی که شواهد بسیاری وجود دارد که هنوز تعداد قابل توجهی دانش آموز وجود دارند که در مدارس کپری درس می‌خوانند.

دختر ۲۲ ساله و لیسانسه که در خانه مردم کار می‌کند

در چشمانش نگرانی موج می زند.نگران گریه های بی تابی نگار است.نگران حرف و حدیثهایی است که پشت سرش در آورده اند.نگران نگاههای سنگین نامردان روزگار است.