اعتصاب طلافروشان اصفهانی پایان یافت

اعتصاب در بازار طلای اصفهان در پی اعتراض مالیاتی طلا فروشان سرانجام پس از حدود 10 روز با امضای تفاهم نامه ای پایان یافت.

چرا طلافروشان مالیات‌بر ارزش‌افزوده نمی‌دهند؟

از اوایل امسال نرخ مالیات بر ارزش افزوده ۸ درصد شد ، در طی سالیان گذشته طلافروشان همواره از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده امتناع می کردند . در سالهای اخیر دولت سعی کرد طلافروشان را وادارد که مانند بقیه صنف ها مالیات بر ارزش افزوده خود را بپردازند، اما در این راه ناکام ماند و با مقاومت و تعطیلی طلافروشان از مواضع خود عقب نشست.

اعتصاب طلافروشان وارد هفته دوم شد

بازار طلای اصفهان برای هشتمین روز متوالی در اعتصاب به سر می برد. این اعتصاب سراسری که تمام بازارهای طلای اصفهان را شامل می شود، از صبح سه شنبه هفته قبل آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

طلافروشان بخوانند

فرمانده‌ی انتظامی شهرستان دهلران هشدارهای پلیسی برای پیشگیری از سرقت طلافروشی‌ها را بیان کرد.

رئیس سازمان امور مالیاتی: طلا فروشان هنوز ماليات نمی‌دهند!

رييس سازمان امور مالياتي كشور به تازگي اظهار كرده كه طلا فروشان هنوز ماليات نمي‌دهند! او گفته بيشترين صنفي كه در اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده مشكل ايجاد كردند طلافروشان بودند. او تاكيد كرده است كه پيش از مهر ماه جلساتي زيادي با آن‌ها برگزار شده اما هنوز هم اين قشر ماليات‌شان پرداخت نمي‌كنند.

مالیات برخی طلافروشان: کمتراز۱۵۰ هزارتومان!

او گفت: برخی از طلا فروشان در سال کمتر از 150 هزار تومان مالیات می دهند و آنها می ترسند با اجرای این قانون مالیات واقعی را پرداخت کنند البته شمارقابل توجهی هم هستند که مالیات حقه را می پردازند .

شفاف‌سازی مالی طلافروشان را نگران كرده است

مركز پژوهش‌هاي مجلس تحليل خود از اعتراض زرگران به ماليات برارزش افزوده را اينگونه بيان كرد كه اجراي اين قانون به نحو آشكاري منجر به شفاف‌سازي گردش مالي صنف طلا خواهد شد كه به نظر مي‌رسد همين امر موجب نگراني صنف شده است.

طلافروشان از کارمندان مالیات کمتری می‌پردازند

صنف طلافروشان تافته جدا بافته‌ای از دیگر اصناف نیست و در عین حال درآمد این صنف نیز بیشتر از دیگر اصناف است. معترضان به قانون مالیات بر ارزش افزوده نگران شفاف شدن درآمدهای هنگفت خود از قاچاق طلا هستند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.