«بوسیدن روی ماه»؛ ۱۸۰ میلیون پس از یک ماه

نمایش «بوسیدن روی ماه» از روز 10 آبان در سینماهای آزادی، ملت، سپیده، شاهد، تماشا، راگا، موزه سینما، برج میلاد، فرهنگسرای خاوران و بهمن ادامه می یابد. همچنین به طور همزمان در 18 سالن شهرستانها نیز اکران می شود. این فیلم تا کنون در تهران 141 میلیون تومان و در شهرستانها 38 میلیون تومان فروش کرده است.

فراخوان مسابقه عکس و پوستر جشنواره فیلم کودک

عکاسان و طراحان پوستر سینمای کشور تا اول مهر ماه سال جاری می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارایه نمایند.

فيلم جديد اسعديان، «طلا» است يا «مس»؟!

قصه ي «بوسيدن روي ماه» درباره ي شهيد و شهادت و مادران شهيد است؛ اينها موقعيت ها و مفاهيمي ذاتاً انقلابي و سياسي هستند. تهي كردن مفهوم شهادت و خانواده ي شهيد از خصلت هاي سياسي و در عوض انباشتن آن از احساسات و عواطف صرفاً انساني، تقليل و تخريب اين جايگاه است. شهيد در اين قصه جواني است كه كاست هاي فرهاد و داريوش گوش مي كرده، عاشق شده و شر و شور بوده و همين.

ریشه اصلی طلا و مس در سخنان سروش است

باید درد و خون دل خوردن يك روحاني را آن جايي كه دارد براي دين زحمت مي كشد به نمايش می گذاشتید و يا احساس مسئوليت نسبت به دين و مفاهيم عاطفي مورد بررسي قرار مي داديد.

توضيح درباره انتقادمنسوب به پناهيان از «طلاومس»

احتراما، ضمن تبریک حلول ماه رجب، به اطلاع می رساند که متاسفانه محتوای خبر درج شده در پایگاه اطلاع رسانی جهان نیوز، با عنوان «انتقاد شدید علیرضا پناهیان از فیلم طلا و مس»، منطبق بر دیدگاه‌ها و اظهارات حجت الاسلام علیرضا پناهیان در خصوص فیلم طلا و مس که در این جلسه و برخی جلسات دیگر طرح شده است، نمی‌باشد. و ظاهراً گزارش پراکنده و غیر دقیقی است از آنچه توسط برخی از حاضرین در جلسه نقد این فیلم(برگزار شده توسط موسسه هنر و ادبیات دانشجویی) بیان شده است. که به اشتباه، به عنوان اظهارات حجت الاسلام پناهیان، منعکس شده است.

طلا و مس مارمولک ۲ است

علیرضا پناهیان با اشاره به یکی بودن تهیه کننده هر دو فیلم مارمولک و طلا و مس ، به بخش های متعددی از فیلم پرداخته و تاکید کرد : در هر دو فیلم ساخته شده توسط این تهیه کننده، ضربه به روحانیت مد نظر بوده اما در مارمولک به صورت مستقیم این امر صورت می گیرد و در طلا و مس صورت کار حفظ جایگاه روحانیت به نظر می آید اما در باطن مسائلی غیر حقیقی از زندگی روحانیون با هدفهای قبلی ارائه می شود. وی که نقد خود را از جملات انتهایی فیلم شروع می کند تصریح می کند: در این قسمت حب به انسان، زمینه رسیدن به حب الهی مطرح می شود که این مخالف صریح با موازین شرعی است.

«طلا و مس» فيلمی شريف و اتفاقی مبارک

دوربين ناپيداي حسين جعفريان در كنار كارگرداني كم‌نقص همايون اسعديان، از امتيازهاي فراموش ناشدني فيلم «طلاو مس» به حساب مي‌آيد. فيلمي دلنشين و شريف كه در سينماي ما، اتفاقي مبارك است!

در ستایش عشق

طلا و مس این تجربه را اما به حوزه خانواده و پیوند عاشقانه کشانده است. عشق در طلا و مس معنایی زندگی بخش می گیرد و از لفط و سخن بیرون می رود و در زندگی جاری می شود. نکته خوب آن ورود دادن این فضا به زندگی یک رو حانی است که نقشی این چنین – عاشقانه را در اجتماع بر عهده دارد و باید عشق را در خانواده خویش تجربه کرده باشد تا خوب آنرا انتقال دهد.

فیلم‌نامه‌ی «طلا و مس» منتشر شد

فیلمنامه «طلا و مس» نوشته حامد محمدی در شمارگان 2200 نسخه و با قیمت 2500 تومان از سوی انتشارت کتاب نیستان روانه بازار کتاب شده است.

جشنواره‌ای برآمده از سینمای بی‌هویت فکری و فرهنگی

از مجموعه آثار و فیلم هایی که در طی یک سال در سینما ساخته می شود، شما تصویری از ایران را نمی بینید، در حالی که آمریکا به گونه ای فیلم می سازد که جهان را با اهداف و تفکرات خود همراه می کند و بر نقش نجات بخشی آمریکا در عراق صحه می گذارد…فیلم تسویه حساب فیلم کثیفی است که من دست فردی را که آن را توقیف کرد، می بوسم، این فیلم با این افتضاحات آزاد شد