تاملی در روش شناسی عدالتخواهی

بارها شده است در مسائل کشور مفاسد و مظالمی مشاهده کرده ایم(البته خیلی از موارد هم ندیده ایم)، اولین کاری که می کنیم فرد مورد ظلم واقع شده را پیدا می کنیم و به هرطریقی که شده است با هزینه کردن تمامی منابع انسانی و هویتی جریان قصد داریم احقاق حق فرد مظلوم کنیم. آن فرد را آنچنان بزرگ می کنیم و ضریب می دهیم گویا او نماد و علمدار جریان عدالتخواه و انقلابی است.

شعر/امروز ششم است … شش هشت

شعر نو بلند سلمان کدیور به مناسبت سالگرد پیام رهبر انقلاب به دومین نشست سراسری جنبش دانشجویی در تاریخ ۱۳۸۱/۸/۶
(این پیام مقدمه ای بود بر شکل گیری جنبش عدالتخواه دانشجویی)

طلبه سیرجانی و همراهانش دستگیر شدند

پیش از این رسانه ها از برپایی مراسم پیاده روی از سوی برخی از طلاب و دانشجویان با عنوان عدالتخواهان ولایتمدار و به منظور تحقق بخشیدن به مطالبات رهبری در خصوص اجرای عدالت در روز پنجشنبه 22 اسفند و در شهر قم خبر داده بودند.

طلبه سیرجانی آزاد شد

حجت‌الاسلام علیرضا جهانشاهی، معروف به طلبه سیرجانی ساعتی پیش آزاد شد.

۳ سال و نیم حبس برای طلبه سیرجانی

حجت‌الاسلام جهانشاهی از سوی دادگاه ویژه روحانیت به 3 سال و نیم حبس محکوم شد.وی به عنوان متهم ردیف اول پرونده موسوم به طلاب عدالتخواه، به اتهام تشویش اذهان عمومی به 2 سال، اخلال در نظم عمومی به یک سال و توهین به مقامات قضایی به 6 ماه حبس محکوم شده است.

طبق کدام قانون چنین اتهامی صورت گرفته است؟

آنچه این روزها می بینیم و می شنویم حاکی از این است که برخی نهادها و جریان ها، مشغول تسویه حساب سازمانی با طلبه ای هستند که هنوز اتهام و جرمش معلوم و مشخص نیست.

پیام حاج سعید قاسمی به طلبه سیرجانی

سعید قاسمی در پاسخ به پیام‌ طلبه‌سیرجانی از زندان خطاب به بچه‌های حزب‌اللهی به وی پاسخ گفت.

پیام «طلبه سیرجانی» برای حزب‌اللهی‌ها

محبین اهل بیت، حاج‌منصور ارضی، حاج‌سعید حدادیان، حاج‌‌محمود کریمی، حاج‌مهدی سلحشور، حاج‌سعید قاسمی، حاج‌آقا آقاتهرانی، حاج‌آقا میرباقری، حاج‌‌علیرضا پناهیان، سیاسیون، اصحاب رسانه، عدالتخواهان، بسیجیان، دانشگاهیان و با بصیرت‌ها، فقط یادتان باشد ما را تنها گذاشتید

شکواییه حامیان طلبه سیرجانی خطاب به احمدی نژاد

از این رو بخشی از بدنه طلاب و دانشجویان ضمن دلسردی و بدبینی در خصوص پیگیری مطالبات عدالتخواهانه مقام معظم رهبریدامت برکاته با این ابهام و تردید دست به گریبان شده اند که چه بسا سایر اتهاماتی هم که از ابتدای انقلاب تا کنون در مورد برخی باندها و جریانات سیاسی توسط نهادهای امنیتی برملا شده نوعی پرونده سازی بوده باشد!

مخالفان دانه‌درشت اصل هشت این‌بار در بروجرد

آنچه هر از چندگاهی رسانه ای می شود نه از امر به معروف بخاطر انحراف در سیاست های کلان بل از امر به معروف یک طلبه که فقط به یک روزه خواری یا نهایتا به یک حجاب نامناسب یا رفتار یک دختر و پسر اعتراض کرده و معمولا یا مجروح شده یا مصدوم یا الآن معلول و کور و کر و نابینا گشته است و به بیمارستان رفته یا در کما بسر می برد خود بوضوح می تواند شرایط موجود ما را با آنچه ایده آل جامعه اسلامی در همگانی شدن این فرهنگ بوده بسنجد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.