واکنش شدید روحانی به گرانی‌های اخیر

رئیس جمهور امروز صبح در واکنش به موج شدید گرانی ها گفت: مردم اگر امروز به راحتی از فضای مجازی استفاده می کنند باید بدانند دولت یازدهم و دوازدهم از آبروی خود مایه گذاشته است.

طنز سیاسی با چاشنی آقازادگی

طنز نگاری آن هم در فضای سیاسی کار هرکسی نیست. در این میان نوشتن طنز آن هم به صورت جدی با درج نام نویسنده در رسانه رسمی و نه در فضای غیر رسمی شبکه‌های اجتماعی و بستر پیامک، آدم خودش را می‌خواهد. ماندن و همچنان نوشتن در این عرصه هم کار هرکسی نیست؛ آن هم در دوره و زمانه‌ای که ظرفیت نقد شدن از زاویه نگاه طنازانه در خیلی از مسئولین، آقایان و باقی افراد وجود ندارد.

طنز: آقای همساده و نماینده‌اش در سازمان‌ملل!

گفتیم حالا ما چه کنیم با این برگردوندن اعتبار به پاسپورت ایرانی؟ گفتن آقا شما فعلاً کلاهت رو بچسب باد نبره، ‏برگردوندن اعتبار به پاسپورت ایرانی پیشکش!‏‎ ‎آقا ما انقدر خندیدیم… انقدر خندیدیم‎.

امید مهدی‌نژاد هالیوود را به سخره گرفت

فصل دوم از این کتاب به شوخی با گونه سینمای جنگ اختصاص دارد و در آن یک بسته سینمایی به اسم «پورتال جامع سینمای جنگ» به خواننده معرفی شده است که شامل آثاری با عناوین شور و شوق جبهه‌ها، ملکوت نور در خاکریز گمشده، هِرّه و کِرّه در خط مقدم، انفجار مهیب در پالایشگاه جهنمی و گلوله‌های بی‌هدف، تفنگ‌های بی‌طرف می‌شود. در فصل سوم از این کتاب هم طرح‌هایی برای چند فیلم انتخاباتی ارائه شده است.

رقيب اوباما به نظريه داماد لرستان تمسك جست!

دلمان خوش بود که حتی خود کشورهای اروپایی هم برای تحریم پشیزی ارزش قائل نشده‌اند و دارند زیرآبی می‌روند اما این تو بمیری از آن تو بمیری‌ها نیست. دیگر ممه‌ای نمانده که لولو ببرد یا نبرد! بیچاره لولو هم با این تحریم به پیسی افتاده است.

کاریکاتور سیاسی خوب در رسانه‌ها نداریم

رسانه‌های ما در حوزه تصویر حرفه‌یی نیستند و در این عرصه ضعف دارند؛ به طوری که تصویر به عنوان یک عنصر خبری و اطلاع‌رسانی مورد توجه نیست و به همین دلیل، کاریکاتور سیاسی خوب به ندرت در رسانه‌ها دیده می‌شود.

نگاه طنز حسین قدیانی به فتنه ۸۸ با کتاب «آرکیو ۸۸»

«آرکیو ۸۸» کتاب طنزی درباره فتنه ۸۸ نوشته «حسین قدیانی» در غرفه مرکز اسناد به مخاطبان نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود.

وظیفه طنز همین است؛ واقعا «مدیر مدیره …»

مجموعه‌ای که صد حسن دارد را تنها با نقد چند قبح، تخطئه نمی‌کنند. نگرانی بیشتر این است که این نقدهای سطحی، بهانه‌ای باشد برای جلوگیری از طنزهای فاخر سیاسی – اجتماعی. که امید است اینگونه نشود و صدا و سیما با حمایت از طرح‌های بهتر، کم‌نقص‌تر، هنرمندانه‌تر، به نقد مسائل اساسی مبتلا به مردم و روابط سیاسی-اجتماعی بپردازد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.