چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

آیات ارسال چگونه بر ظهور حضرت صاحب الزمان(عج) دلالت دارند؟

براساس روایات و دیدگاه مفسّران اسلامی؛ واقعیت این آیه زمانی به طور کامل محقق می‌شود که حضرت مهدی(عج) ظهور فرموده و برنامه جهانى‌شدن اسلام را تحقّق بخشد.

«عقیده نجات‌بخش» تجدیدچاپ شد

کتاب «عقیده نجات بخش» از آثار حضرت آیت الله صافی گلپایگانی که پیرامون ظهور و حکومت حضرت مهدی تالیف شده است، مجددا منتشر شد.

چرا حضرت‌مهدی را خشونت‌طلب می‌نامند؟

طبیعی است که در جنگ رهبران الهی با سرپرستی حضرت مهدی موعود(عج) و یاوری حضرت مسیح(ع) علیه اهل باطل، کشتارهایی نیز اتفاق بیفتد، در این حالت صحیح نیست که بخواهیم تصویر خشنی را از این دو بزرگوار که در اوج رحمت برای نجات بشر آمده‌اند، ارائه کنیم.

چرا تمدن ایرانی زمینه‌ساز ظهور شده است؟

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم، ضمن تمجید از نگاه ویژه شیعیان به تاریخ فلسفه گفت: ایران بعد از قبول اسلام در واقع با توبه و تغییر نماد، لایق زمینه‌سازی ظهور شده چرا که امدادهای الهی را در راستای خیر به کار گرفته است.

واکنش کیهان به اظهارات الهام: عذرخواهی کنید

در آخرين ساعات ديروز باخبر و خوشحال شديم که آقاي دکتر الهام اظهارات خود را تصحيح کرده است ولي خبر که آمد، متاسفانه خوشحال‌کننده نبود. کاش آقاي الهام با سابقه ديانتي که از ايشان داريم به جاي توجيه آنچه گفته‌اند، در يک کلمه از اشتباه خود پوزش بخواهند.

آیا انجمن حجتیه می‌خواهد فساد زیاد شود؟

در جامعه‌ی امروز اگر این پرسش مطرح شود که «چه اشکالاتی بر اعتقادات انجمن حجتیّه وارد است؟»، آنان که شناختی کلّی داشته باشند می‌گویند: «انجمن حجتیّه معتقد است که باید ظلم زیاد شود تا حضرت مهدی(عجّل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشّریف) هرچه زودتر ظهور فرمایند.»

آیا زمان ظهور ریشه کفر برچیده می‌شود؟

احادیث دو دسته‌اند، یک دسته موافق قرآن و دسته دیگر مخالف قرآن، اما بر دانشمندان پوشیده نیست که احادیث موافق قرآن، بر احادیث مخالف مقدم‌اند و آن‌ها را از اعتبار ساقط می‌سازند

ایران در هنگام ظهور چگونه خواهد بود؟

دانش و معارف دین اسلام و مکتب تشیع، از ایران و قم، به جهانیان صادر می‌شود. موقعیت علمی ایران ممتاز است و اصلیترین مرکز دین اهل بیت (ع) خواهد بود.

باید علمدار بیداری اسلامی باقی بمانیم

درك درست از این حقیقت كه ایران علم‌دار بیداری اسلامی است موجب فهم صحیح تكلیف می‌شود. نخست آنكه اگر می‌خواهیم ایران به عنوان الگوی بیداری اسلامی همچنان پیش‌برنده باشد باید با جدیت بیشتر برای بالندگی نظام تلاش كنیم.

ارتقای معرفت منتظرین مهمترین عامل تحقق ظهور است

معاونت تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم، بزرگترین موضوع مهدویت را ارتقای معرفت منتظرین حضرت مهدی (عج) بیان کرد و تطبیق علائم ظهور را موجب یاس و ناامیدی مردم دانست.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.