مغالطه به جای استدلال / ظهور صغری را چه کسانی طرح کرده‌اند؟

جمله‌های کلیدی که در این مغالطه زیاد به کار می‌روند، از این دست هستند: «فقط یک آدم کم‌سواد و ناآگاه ممکن است چنین عقیده‌ای داشته باشد.» یا «لطفاً طرح به اصطلاح جدید خود را ارائه دهید.» در این نوع جمله‌ها، مغلطه‌‌کننده با ارزش‌گذاری پیشاپیش بر روی ادعای طرف مقابل، از قبل او را در بحث بازنده اعلام کرده است.

نمی‌شود گفت ظهور نزدیک است؛ اما همیشه باید منتظر بود

بعضى از مدعیان علامتى را بر خودشان یا بر یک کسى تطبیق کردند؛ همه‌ى اینها غلط است. بعضى از این چیزهائى که راجع به علائم ظهور هست، قطعى نیست؛ چیزهائى است که در روایات معتبرِ قابل استناد هم نیامده است؛ روایات ضعیف است، نمی‌شود به آنها استناد کرد. آن مواردى هم که قابل استناد هست، اینجور نیست که بشود راحت تطبیق کرد.

پناهيان: ظهور نزدیک است اما سوءاستفاده از نزديك بودن ظهور غلط است

اخيراً برخي افراد، مقاله مي‌نويسند و مي‌گويند مسائل اخير منطقه چه ارتباطي با ظهور دارد! اصلاً براي انكار نزديك بودن ظهور بابي باز شده است! بعضي‌ها، هم نزديك بودن ظهور را انكار مي‌كنند و هم انكار مي‌كنند كه انقلاب ما ربطي به ظهور داشته باشد. البته طبيعي است كه باب سوءاستفاده از موضوع نزديك بودن ظهور نيز باز است

آیت الله مصباح: اعتقاد ما به رهبری بالاتر از سیدخراسانی روایات است

علامه مصباح یزدی اظهار داشت: به مراتب بسیار بالا‌تر از آن سید خراسانی که در روایات آمده است، ما به مقام معظم رهبری اعتقاد داریم. مگر می‌شود که آقا امام‎زمان (عج) نائب خودشان را تنها بگذارند و یاری نکنند.

خاطره‌ای که سازندگان سی دی «ظهور نزدیک است» باید بدانند!

در بخش پایانى گفتار خویش ناگاه از نزدیک شدن ظهور حضرت صاحب الامرعلیه السّلام خبر داده و ابراز داشت که همین صدام حسین خبیث که منطقه را به آشوب کشیده و نخست ایران و سپس کویت را اشغال کرده از نشانه‏ هاى ظهور است؛ آرى! او (احتمالا)‌‌ همان سفیانى ملعون است. و بدانید که حضرت حجت‏ علیه السّلام پس از دو سال ظهور خواهد کرد!

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.