اگر غربی بودیم حداقل بخشهایی از اسلام را اجرا می‌کردیم

غرب زدگی باعث شده از گنجینه های بزرگ کتب عرفانی و ادبیات خودمان غفلت کنیم. ما اسم فنی این مشکل را می گذاریم الگوریتم تصمیم و انتخاب. سند و پیشنهاد آن هم برای شورای عالی آموزش و پرورش فرستاده شده است اما هنوز فایده اش به مردم نرسیده است.

نگرانی ما برای انقلاب اسلامی مال حرام است نه تحریم

صوت پیش رو بخشی از سخنرانی «دکتر عادل پیغامی» با موضوع جریان‌شناسی اقتصادی، قبل و بعد از انقلاب اسلامی است ؛ این سخنرانی در جمع طلاب حوزه علمیه و در اردیبهشت ۱۳۹۳ برگزار شده است.

تحریم­ها خدمت ناخواسته غرب به ایران است

اگر تهدیدی در محیط بیرونی هست اقتصادهای پیشرفته دنیا تلاش­شان این است که بتوانند این تهدید را تبدیل به فرصت کنند. این هنر تبدیل کردن تهدید اقتصادی به فرصت و آسیب ندیدن در برای تهدید نیازمند یک اقتصاد مقاوم درونزای ملی است. اگر شما ساخت مولد و قوی درونزا نداشته باشید؛ نه تنها از فرصت­های بیرونی بهره‌­مند نمی شوید بلکه برونگرایی­تان شکست می خورد و در برابر شوکهای برونی نیز آسیب پذیر می شوید و منابع درونی خود را نیز نمی توانید درست بکار بگیرید.

وظایف روحانیت در جنگ اقتصادی چیست؟

متأسفانه حوزه، حوزه­ایی نیست که پای مسئله‌­های انقلاب آمده باشد. حوزه سؤال‌­های انقلاب را جواب نمی‌­دهد. در بسیاری از اوقات، مردم در سبک زندگی، رفتار، ذهنیت­‌ها و… دچار اشتباهات فراوانی هستند که روحانیت و در درجۀ بعد، صدا و سیما باید از رفتار مردم انتقاد و آن را اصلاح کنند. صدا و سیما همیشه مسئولین را می­‌کوبد. باید مقداری هم مردم را بکوبد تا مردم بفهمند اشتباه می‌­کنند و متوجه شوند خطایشان چیست.

امور اقتصادی آخرین تیر دشمن است

کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی قبل از علم و دین و نقل، یک مفهوم عقلی است، گفت: امور اقتصادی آخرین تیر دشمن است.

درسگفتارهای اقتصادی مقاومتی در نمایشگاه

نخستین متن آموزشی مدوّن پیرامون اقتصاد مقاومتی و تازه ترین اثر مکتوب دکتر عادل پیغامی با نام «درس‌گفتارهای اقتصاد مقاومتی» با موضوع تبیین نظریۀ اقتصاد مقاومتی، مبتنی بر اندیشۀ اقتصادی مقام معظم رهبری به‌همت مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(ع) آماده انتشار شد.

شکندگی اقتصاد ایران به‌خاطر گردش‌های مالی حرام است

در انقلاب ما جنگ سیاسی قابل‌لمس و دیدن است اما جنگ اقتصادی که بسیار خطرناک‌تر است لمس دیده نمی‌شود. رهبری در سال 1380 اولویت اول کشور را اقتصاد معرفی کردند، در سال 1390 از عبارت «جنگ تمام‌عیار اقتصادی» یادکردند و درنهایت استقلال سیاسی و فرهنگی و اعتقادی کشور را ملتزم به استقلال اقتصادی خواندند.

خط قرمز مصرف کالاهای داخلی و خارجی

نوشتار پیش رو، خلاصه‌ای از سومین جلسه از سلسله جلسات تبیین پیام‌های اقتصادی مقام معظم رهبری است که توسط دکتر پیغامی ارائه شده است. ایشان در این جلسه، به بررسی مفاهیم مصرف داخلی و خارجی و توضیح مطالبی دربارۀ آن‌ها می‌پردازند.

۱۱ راهکار برای مقاومتی کردن اقتصاد ایران

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) با برشمردن ۱۱ راهکار برای مقاومتی کردن اقتصاد کشور کارکرد تحریم‌ها را ۴ سال دانست و گفت: اگر تحریم‌ها به‌مدت ۴ سال تحمل شود همان تحریم‌ها تبدیل به فایده می‌شوند و در اقتصاد مزیت داخلی خلق می‌کنند.

درس‌گفتار مبانی تمدن‌سازی اسلامی برگزار می‌شود

نخستین جلسه درس گفتار مبانی تمدن‌سازی اسلامی از اندیشه‌های امام موسی صدر از فردا (5 بهمن ماه) در کانون اندیشه جوان برگزار می‌شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.