چیکار کنیم تا حجابهای دنیا کمتر بشه؟!

می خواهید بدانید گنج امام حسین چیست که در عاشورا نشکست؟ این گنج را در دعای عرفه جستجو کنید.

عاشورا قیام عدالتخواهان…

امام خمینی(ره): عاشورا قیام عدالتخواهان،با عددی قلیل و ایمانی و عشقی بزرگ،در مقابل ستمگران کاخ نشین و مستکبران غارتگربود ودستور آن است که این برنامه سرلوحه زندگی است درهر روز و درهر سرزمین

ایده‌هایی برای فعالیت‌های فرهنگی در ایام محرم

تهیه پوستر، بنر، بیلبورد از این جمله‌ی آیت‌الله جوادی آملی: به برکت انقلاب اسلامی ما از «حسین غریب مادر» به «لبیک یا حسین» رسیدیم. [متن سخنرانی‌ آقای جوادی آملی: اگر انقلاب به ثمر رسيد، به بركت شماها بود, به بركت حسينيه و مسجد بود اين كار كمي نيست. شما كاري كرديد كه ديگر كسي نگويد «حسين غريب مادر»، شما كاري كرديد كه پايتخت شور و شعور در مملكت تشكيل شد، ديديد در تاسوعا و عاشورا آن «حسين غريب مادر» تبديل شد به «لبيك يا حسين»

سید کمیل باقرزداه

در منبرهای محرّم به مصاف سهل‌انديشان می‌رویم

مشكل امروز كشور وجود آدمهاي سهل انديشي است كه واقعيات را نمي فهمند. با سخنان ديروز مقام معظم رهبري، تبيين ماهيت ساده انديشاني كه مذاكره با آمريكا را به مذاكره امام حسين با عمر سعد تشبيه كردند، يكي از محورهاي محتوايي منبرهاي طلاب و فضلاي انقلابي سراسر كشور در دهه اول محرّم امسال خواهد بود.

مداحی‌های سرخ پوستی، مولود منبر‌های کنفوسیوسی است

معنای تقوا ترسیدن از خداست، اما شاخص و گواه آن نترسیدن از غیر خداست. خیلی‌ها هستند که به قول خودشان تقوا دارند اما در عمل به جای خدا از دیگران پیروی می‌کنند. اگر ما جامعه را از تحریم و تهدید بترسانیم، به بی‌تقوایی دامن زده‌ایم.

جهانی کردن راه امام حسین(ع) تنها راه سعادت و نجات

جهانی کردن راه امام حسین (ع) و مکتب عاشورا تنها راه سعادت و نجات است که متأسفانه بچه‌ حزب‌اللهی‌ها در این راه کمی سستی و کوتاهی کرده‌اند و در این خلأ فعالیتی، سازمان‌های جاسوسی همچون سیا و موساد یک بدلی از دین اسلام تحت عنوان داعشی و طالبان ساختند و به جهان صادر کردند.

عدالت شرط اسلامیت حکومت

تا عدالت اجرا نگردد، و قسط قرآنی (رسیدن هر کس به حق خویش) عملی نشود، هر چه از اسلام گفته شود، حرف است. فقر مانع رشد است، غنای تکاثری مانع رشد است، زندگی های پر ریخت و پاش (که باعث پایمال شدن حقوق دیگران و محرومیت ضعفا و محرومان است)، مانع رشد است، مجالس اشرافی و قارونی گرفتن مانع رشد است.

امروز مخاطب زینب(س) کیست؟

احساس، عاطفه و هیجان واکنش طبیعی انسان­‌ها به رویدادهاست ولی گاه آنچنان عاطفه و احساس در زندگی فراگیر می­‌شود که عقل و منطق کنار می‌رود. بسیاری از رفتارهای سیاسی امروز ما برخاسته از هیجانات و عواطف ماست اما دختر امیرمؤمنان علیه‌السلام در سخت­‌ترین شرایط عاطفی و احساسی، عقلانی می­‌اندیشید و منطقی سخن می‌­گفت.

یادآوری‌یک «روز»به علی‌مطهری+تصاویر

سخن مطهری درباره وحدتِ مردم در راهپیمایی ۹ دی را باید در تصاویر و دست‌نوشته‌های آن روز جست‌وجو کرد که حقیقتا گواه بر وحدت مردم است.

کدام مجاهد در عاشورا به دار آویخته شد؟

دهم دی ماه 1330 ش برابر با عاشورای سال 1330 ق قوای روس، ثقه الاسلام تبریزی را به دار کشیده و به شهادت رساندند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.