جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

عبادت بدون پشتوانه علمی خطرناک است

اینها روز قیامت جواب دارد. یک جوان می‌خواهد برود دعای کمیل یا مراسم احیا اما می‌داند که رفتنش با خودش است برگشتنش با کرام‌الکاتبین! آخر شش ساعت هم احیا می‌شود؟! آخر چه کسی گفته؟

راه رسیدن به محبت الهی چیست؟

عبادت در بالاترین درجه سیر معنوی انسان با اخلاص، بدون ترس از جهنم و علاقه به پاداش صورت می‌گیرد، این عبادت در نتیجه محبت خداوند حاصل می‌شود.

شب قدر چه شبی است و چه جایگاهی دارد؟

اینکه شب قدر، بین سه یا دو شب عنوان شده یا هر سه شب، شب قدر عنوان شده است براى این است که عبادت شب قدر افضل از عبادت هزار ماه است که هشتاد و سه سال و چهار ماه است.

مسجد پالایشگاه روح انسان است

رئیس مرکز مشاوره حرم حضرت معصومه (س) گفت: با حضور در مسجد به یک آرامش روحی و روانی می‌رسیم، چراکه این مکان مقدس محل رفت و آمد فرشتگان است و سبب می‌شود که انسان خطاها و گناه‌هایش پاک شود و به تقرب الهی برسد.

«عُجب در عبادت» به روایت شهید دستغیب

شهید دستغیب می‌گفت: عُجب در عبادت آن است که شخص، عبادتی را که انجام داده از جانب خویش ببیند نه از توفیق خداوند، پس خود را به سبب انجام آن، بزرگ می‌بیند و به آن عبادت، دلشاد است.

اعمال شب و روز ۱۳ رجب

علاوه بر اینکه در روایات، اعمالی در باب بهره‌مندی از فضیلت ماه رجب وارد شده است؛ حتی برای کسانی که قادر به روزه داری این ماه نیستند، اذکاری از ائمه معصومین(ع) سفارش شده است تا همه دلسوختگان و مشتاقان بتوانند با انجام کوچکترین عمل از ثواب و فضیلت روزه این ماه مبارک بهره مند گردند.

اعتکاف از مظاهر قدرت انقلاب اسلامی در نهادسازی است

البتّه من شنیده‌‌ام؛ بعضی از این مساجد کأنّه از این شوق و ذوق مردم استفاده میکنند، یک پولهای زیادی از این کسانی‌‌که میروند میگیرند؛ این‌‌جور هم نباید باشد. پول گرفتن از آنها عیب ندارد، بهتر همین است – کاری که مردم کمک مالی بکنند و اشتراک مالی پیدا کنند، اصلاً برکت پیدا میکند. از خصوصیّات پول مردم و کمک مردم، برکت داشتن است – منتها مراقبت کنند که این به یک دستگاه پول‌‌سازی و مانند اینها تبدیل نشود.

«لیله الرغائب» بهانه‌ای برای تولد دوباره

نگاهی به آن‌چه میرزا جواد آقای ملکی تبریزی در المراقبات و صاحب مفاتیح الجنان در اعمال این ماه آورده‌اند بیان‌گر آنست که ماه رجب ماه استغفار و توبه به درگاه الهی است. اعجاب این ماه و اولین شب جمعه آن، وعده‌ی خدای متعال است به بخشایش تمام گناهان آدمی هرچه قدر که بزرگ باشد. یعنی تولد و آغازی دوباره برای بهتر زیستن.

سه ویژگی مؤمن حقیقی در کلام امام رضا(ع)

نزدیک‌ترین حالتی که بنده نسبت به خداوند دارد حالتی است که در سجده است

عزت و آبروی ما و نظام مدیون اهل بیت(ع) است

هر گناهي يک حجاب ويژه است و هر اطاعتي يک راه خاص است. اينکه خداوند فرمود: ﴿الَّذينَ جاهَدُوا فينا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنا﴾ همه اين راه‌هاي فرعي به آن بزرگراه که صراط مستقيم است متّصل است صراط مستقيم بيش از يکي نيست اما اين راه‌هاي فرعي که به آن صراط مستقيم مي‌رسد متعدّد است فرمود ما اين راه‌ها را نشان مي‌دهيم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.