راهکارهای حقوقی پیگیری فاجعه منا بررسی می شود

همایش بررسی راهکارهای حقوقی پیگیری فاجعه منا روز شنبه در دانشگاه تهران با حضور حقوقدانان و مسئولان حقوقی کشور برگزار می شود.

مصوبه‌ مجلس مغایر قانون‌اساسی نیست

سخنگوی سابق شورای نگهبان گفت: مصوبه مجلس درباره الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای مغایر با اصل ۱۷۶ قانون اساسی نیست.

هجمه سکولاریسم پنهان به جزاییات اسلامی

بر خلاف انحراف در کلیسا که با بینشى متشتّت، دین و دنیا را از هم جدا و در دو قطب مقابل هم مى دیده است، اسلام، داراى بینش توحیدى بوده و هستى را به قطب هاى جدا از هم تقسیم نمى کند. در اسلام، دین و سیاست از هم تفکیک ناپذیرند.

۳ گانه پیروزی امام خمینی(ره)

مشاور عالی دبیر شورای نگهبان در یادداشتی با تبیین سیره امام(ره) به سه مولفه از اصول ایشان و مقام معظم رهبری در پیروزی و مدیریت انقلاب پرداخت و نوشت: انقلاب اسلامی هرگز بی نام خمينی(ره) شناخته نمی‌شود.

حمایت از سپاه حمایت از ارزشها است

نهاد سپاه که امروزه در قالب ساختاری عموما نظامی دیده می شود نتیجه این نوع تفکر انقلابی – اسلامی بوده و فرع بر آن و به همین خاطر نابودی احتمالی این ساختار الزاما نابودی این بنیان مرصوص را در پی نخواهد داشت.

موسوی حاضر نشد برای پذیرش نتیجه بازشماری «تعهد مکتوب» بدهد

روزهای آخر بود که آقای آقامحمدی اینجا آمد و گفت من با آقای موسوی صحبت کردم و ایشان چند شرط را گفته که اگر این کارها انجام شود من می‌پذیرم، واقعاً خیلی برای ما دشوار بود اما گفتیم اگر چنین مسأله‌ای هست مشروط بر اینکه به صورت مکتوب به ما تعهد دهید که اگر در بازشماری تخلف عمده و تغییر محسوس احساس نشد، شما نتیجه انتخابات را می‌پذیرید.

عکس: نشست‌حقوقی بررسی نسل‌کشی در غزه

دکتر نجفی توانا، دکتر توکل حبیب‌زاده، دکتر سلمان عمرانی، دکتر قاسم زمانی و حجت‌الاسلام جلیل محبی از سخنران‌های «نشست خبری بررسی حقوقی نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت در غزه» بودند و آقایان خالد قدومی (نماینده حماس) و ناصر ابوشریف (نماینده جهاد اسلامی) به بیان مواضع مقاومت در برابر نقض حقوق بشر در غزه پرداختند.

تبیین حقوقی لزوم تجهیز نظامی غزه و کرانه باختری

در این نشست با تاکید بر اینکه توسل به زور از جانب ملت‌های تحت اشغال از موارد مجاز در اسناد بین‌المللی می‌باشد بر حق مبارزه مسلحانه مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری تاکید گردید. همچنین بر اساس قاعده بین‌المللی مسئولیت بین‌المللی دولت‌ها در هنگام نقض حقوق بنیادین بین‌الملل سایر دولت‌ها مجاز به یاری مظلوم می‌باشند.

مدعیان تقلب گسترده ادله‌ی حقوقی ندارند

قاطعانه عرض کنم که هیچ‌کدام از آن‌ها نتوانستند سند یا دلیل محکمه‌پسندی را مبنی بر تقلب در انتخابات ارائه کنند. حتی بعدتر در جلسه‌ی بیست‌وششم خرداد، برخی از آن‌ها در حضور مقام معظم رهبری اعلام کردند که «ما مدعی تقلب نیستیم، چون می‌دانیم در نظام انتخاباتی ایران امکان تقلب وجود ندارد.»

واکنش کدخدایی به خاطرات هاشمی از رد صلاحیتش /فیلم مذاکرات شورای نگهبان منتشر شود

قبل از ثبت‌نام نظر منفی خود را در مشورت به آنها اعلام کردیم. برخی گوش نکردند، ثبت‌نام کردند و ما قبل از اعلام رای هم به آنها گفتیم. بعضی انصراف دادند و برخی انصراف ندادند. ایشان هم مثل آنها بود. اعضای شورای نگهبان این ملاحظه را داشتند که ایشان به عنوان شخصیتی که در انقلاب و نظام زحمت کشیدند بدانند که نظر شورای نگهبان این است که ایشان در نهایت نظر خود را تغییر ندادند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.