شما جانبازان دو بار برگردن ما حق دارید

کیارستمی گفت: من واقعا با یک ذهنیت عادی وارد این موزه شدم؛ ولی از الان تا ابد بشدت درگیر تمام موضوعاتی خواهم بود که در اینجا مشاهده کردم.

بررسی «چپ نو» در ماهنامه «فرهنگ امروز»

«به نام چپ، به کام راست» عنوان پرونده‎ای است که سرویس اندیشه دومین شماره از ماهنامه علوم‌انسانی «فرهنگ امروز» به آن پرداخته است که ابتدا نگاهی کوتاه به برخی خاستگاه‎های تاریخی و مفهومی چپ نو و سپس وضعیت چپ نو در ایران داشته است.

پاسخ فیلم «چ» به کمپین هسته‌ای دولت

توالی چند اتفاق مهم فرهنگی در روزهای اخیر، ظاهرا دارد باعث کنار رفتن بعضی پرده‌ها و شناخت بهتر دولت، مدیران فرهنگی‌ و سیاسی‌ش، اولویت‌هایش و …. می‌شود و خیلی از سوالات و شبهه‌ها را برطرف می‌کند و فضا را روشن‌تر.

مجید مجیدی: آنچه آقای ظریف از ما خواست این نبود

مجید مجیدی کارگردان سینمای ایران درباره برخی سوءتعبیرها و اخبار نادرست درباره حمایت 6 نفر از کارگردانان سرشناس ایران از تیم مذاکرات هسته‌ای توضیحاتی ارائه کرد و گفت این حرکت در مسیر منافع ملی است و شعار «هیچ توافقی بدتر از عدم توافق نیست» مورد تایید امضاکنندگان این حرکت نیست.

آقای ایوبی، آدم زنده وکیل و وصی نمی خواهد

امیدواریم همانقدر که ما برای خلوت آقای ایوبی و کیارستمی احترام قائلیم رئیس سازمان سینمایی کشورمان هم برای شعور مردم احترام قائل باشد و به این سوال پاسخ دهد که وقتی که خود آقای کیارستمی حاضر به پاسخگویی که نه، توضیح درباره گفته های خود نیست، چرا باید رئیس سازمان سینمایی دولت تدبیر و امید که قرار بود نماینده مردم نیز در سینما باشد تبدیل به سخنگوی اقلیت روشنفکر سینما شود؟

جنتی:حرف کیارستمی غیرقابل قبول است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به صحبت‌های عباس کیارستمی مبنی بر نامفهوم بودن دفاع مقدس،‌گفت: این حرفی که ایشان زده قابل قبول نیست.

حاتمی‌کیا پاسخ کیارستمی را داد

ابراهیم حاتمی‌کیا کارگردان فیلم سینمایی «چ» که در اختتامیه جشنواره فیلم مقاومت جایزه ویژه هیات داوران را از آن خود کرد در انتقاد به صحبتهای اخیر عباس کیارستمی گفت: عزیز کرده ای از سینمای ایران، اخیرا حرفهایی زده و شهدا را قربانی جنگ دانسته است.

وقتی سیاست، هنر را کنار می‌زند

مسائل حاشیه ای در دوران کاری جعفر پناهی، متاسفانه قدرت بالای کارگردانی پناهی را به نکته ای حاشیه ای در ارزش گذاری آثارش تبدیل کرد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.